A ty zjadasz owoce z pestkami?

Odkąd pamiętam, mój tata zjadał jabłka praktycznie w całości. Razem z ogryzkiem i pestkami. Zostawiał tylko ogonek. Ja po pewnym czasie zaczęłam robić to samo. Nie wiem w sumie czemu. Może, bo się napatrzyłam a może z lenistwa, bo nie chciało mi się iść do kosza, żeby ten ogryzek wyrzucić. Obydwoje z tatą do dzisiaj mamy taki nawyk, że te ogonki po jabłkach zostawiamy gdziekolwiek. Mam ich pełno w torebce, na biurku, no wszędzie.


A ty zjadasz owoce z pestkami?


Wiele osób wciąż jeszcze się dziwi, że jem jabłka z ogryzkiem  i pestkami. Dla niektórych to jest dziwne. Odnośnie właściwości zdrowotnych pestek jabłek jest trochę kontrowersji. Z jednej strony że to lek, a z drugiej trucizna. Całkiem możliwe, że prawda leży po środku. To po prostu kwestia dawki. Nadmiar wszystkiego szkodzi. Jeżeli o mnie chodzi, na chwilę obecną pestki z jabłek jem z lenistwa i dla wygody, dla zdrowia oraz w duchu zero waste, żeby nie marnować. Jest to dla mnie zupełnie naturalne i oczywiste. Czasami zdarza mi się podczas konsumpcji napotkać czyjś przerażony wzrok ;)

Przyznam szczerze, że pestki jabłek są dla mnie zwyczajnie smaczne. Serio. To samo te z arbuza. Ostatnio przekonałam się do tego owocu. Wcześniej jakoś za nim nie przepadałam, ale teraz stwierdzam że jest całkiem ok. Zjadam go razem z pestkami.


Zrobiłam ankietę na Instagramie i jedzenie pestek arbuza nie jest zbyt częste, ale też nie jest jakimś strasznym ewenementem. Niektórzy to robią, chociaż jest to zdecydowana mniejszość. 


Na luzie zjadam także pestki winogron, chociaż przy większej ilości być może miałabym pewne obawy. Zdarzyło mi się także pochłonąć pestki z czereśni, ale nie wiem, czy komukolwiek będę to rekomendować. Tzn. nim mi nie było, ale one jednak są duże, twarde, nie trawią się.

Podobnie jak jabłek, jem również pestki z gruszek. Ogryzek tych owoców jest zdecydowanie mniej smaczny, ale też zdarza mi się go skonsumować. Tak z rozpędu i z przyzwyczajenia. Podobnie z pestką cytryny, jeżeli już znalazła się z moim napoju. 

Jeszcze z takich ciekawostek dodam, że jadłam także kiwi ze skórką. Do jadalnych rzeczy, które większość osób wyrzuca należą także łodygi brokuła, liście kalafiora czy natka marchewki. 

Przeczytaj również:


Komentarze

 1. Sam ostatnio jadłem bardzo dobre owoce. Za te owoce nie dałem dużo kasy.

  OdpowiedzUsuń
 2. Trochę szkoda , że mało wpisów jest pod artykułem.

  OdpowiedzUsuń
 3. „Gdybyś NAGLE stracił źródło dochodu, reputację, pieniądze oraz kontakty...
  ...co byś zrobił w pierwsze 30 dni, aby zacząć wszystko od nowa?”

  Zacznij NOWE ŻYCIE
  Spraw, by ludzie sami do Ciebie przychodzili
  i korzystali z tego co sprzedajesz.

  http://bit.ly/hello-click

  OdpowiedzUsuń
 4. Wczoraj zdecydowałem ,że na pewno skorzystam z bardzo dobrej oferty XtraSize opinie .Z tej oferty naprawdę skorzystało już bardzo dużo osób.

  OdpowiedzUsuń
 5. Na 100 procent na ten blog zagląda bardzo dużo osób. Ten blog po prostu jest bardzo ciekawy.

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo dobrą, sprawdzoną firmę przeprowadzkową znajdziecie tutaj www.transportplus.pl/. Możecie śmiało skorzystac z ich usług jesli szukacie pomocy w przeprowadzce. Ja jestem zdania, że zawsze lepiej skorzystać z usług fachowców niż samemu się męczyć.

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie jem pestek z owocami, dziwie się że ktoś te pestki razem z owocem zjada...

  OdpowiedzUsuń
 8. Niekiedy pestki z owoców są bardzo niesmaczne, dlatego staram się je odrzucać.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

W celu działań promocyjnych na blogu należy skorzystać z zakładki Kontakt. Więcej informacji o blogu w zakładce Informacje o blogu. Komentarze uznane za spam zostaną usunięte.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...