Co zrobić, żeby skóra była blada?

Blada skóra - jak ją mieć? Co zrobić, że osiągnąć i utrzymać jasny kolor cery? Istnieje kilka sposobów, chociaż natury nie oszukamy. Jeżeli zawsze miałaś ciemną karnację, pozostaje ci chyba tylko przeszczep skóry. Na szczęście istnieje wiele metod, żeby nieco rozjaśnić twarz i zachować mlecznobiałą skórę nawet latem.


Kiedyś, dawno temu, blada cera była bardzo pożądana. Była synonimem luksusu i klasy. Damy chroniły buzię przed promieniami, a klasa robotnicza wystawiała twarz na słońce podczas pracy. Później wszystko się pozmieniało i to opalona karnacja stała się modna. Kobiety godzinami leżały na słońcu, smażyły się w solarium lub smarowały samoopalaczami. A po jakimś czasie znowu się wszystko odwróciło i bladość wróciła do łask. Teraz panuje raczej liberalny trend. Zarówno bladość jak i opalona twarz są ok, jeżeli tylko ci pasują i dobrze się tak czujesz. Część kobiet preferuje słoneczko, solarium i delikatny brąz na buzi. Inne natomiast robią wszystko, żeby ich twarze były możliwie w jak najjaśniejszym odcieniu. Co więc zrobić, że skóra była blada?


Na mnie zawsze wołali blada twarz. Po prostu mam jasną karnację i słabo się opalam. W dzieciństwie ludzie pytali czy jestem chora albo głodna. I czy w ogóle wychodzę z domu. To było straszne, ale na szczęście już mam to za sobą. Teraz jestem sezonowcem. Zimą podkreślam mlecznobiałą cerę, a latem delikatną opaleniznę. Tak mi się najlepiej żyje. W zgodzie z porami roku. Ale miało być o sposobach na jasną cerę.

Co zrobić, żeby skóra była blada?


1. Unikaj słońca i stosuj kremy z wysokim filtrem. W ten sposób uchronisz się przed opalenizną. To bardzo ważne i w zasadzie najważniejsze. 
2. Regularnie rób peelingi i oczyszczaj twarz. Dzięki temu będzie wyglądać świeżo i delikatnie. Nie przesadzaj jednak. Nie chodzi o to, żeby zedrzeć sobie cały naskórek. Od tego skóra nie stanie się jaśniejsza. Wręcz przeciwnie. Będzie czerwona. 
3. Używaj kosmetyków rozjaśniających. Na polskim rynku można znaleźć kilka takich produktów. 4. Efekt nie jest spektakularny, często bazuje jedynie na złudzeniu optycznym. Ale zawsze coś.
5. Wybieraj ciemne i nasycone kolory ubrań. Stworzą kontrast i skóra będzie się wydawała jaśniejsza.
6. Zafarbuj włosy na ciemny kolor. Tak samo jak ubrania, da to kontrast i złudzenie, że jesteś bardziej blada niż w rzeczywistości. 
7. Używaj o ton jaśniejszego podkładu lub pudru. Dobrze sprawdzi się również zasypka dla dzieci zamiast pudru. Twarz będzie rozświetlona i subtelnie rozjaśniona. Uważaj jedna z ilością. Przesada sprawi, że upodobnisz się do klauna.
8. Stosuj domowe sposoby na rozjaśnienie cery.


Domowe sposoby na rozjaśnienie cery

Naturalne metody rozjaśniania twarzy są skuteczne, ale efekt nigdy nie będzie spektakularny. Ważna jest tutaj regularność, ale również umiar. Łatwo przesadzić i zrobić sobie krzywdę. Trzeba również pamiętać, że w przypadku takich sposobów często możemy doświadczyć uczulenia lub podrażnienia. Należy być ostrożnym i obserwować swoją skórę. Te domowe sposoby z powodzeniem stosowały nasze babki, więc warto je wykorzystać.

Produkty, które rozjaśniają skórę

Najlepiej używać ich w formie maseczki lub toniku. W zależności od kondycji i wrażliwości skóry konieczne i zalecane może być rozcieńczenie. Ciężko jest mi tutaj podawać dokładne wytyczne, bo każda cera jest inna i myślę, że najlepszym sposobem jest samodzielne eksperymentowanie. W ten sposób ustalicie najlepszą i najskuteczniejszą dla siebie formułę. 

  • cytryna
  • truskawki
  • świeży ogórek
  • rumianek
  • soda oczyszczona
  • woda utleniona
  • witamina C
  • kurkuma
  • papaja

Zobacz też: 

Komentarze

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...