Jak nastroje przed biegiem "Pamiętaj z nami 2019"? Plus wspomnienia z poprzednich edycji

Bieg "Pamiętaj z nami 2019" już jutro. Start w sobotę 13 kwietnia o godzinie 12 z Fabryki Schindlera na ul. Lipowa 4. Już się nie mogę doczekać. Z tej okazji postanowiłam trochę powspominać poprzednie edycje. Bieg Pamięci w Krakowie to cykliczne wydarzenie organizowane co roku na wiosnę przez Muzeum Historyczne Krakowa. Naprawdę fajna impreza sportowa z klimatem. Tak na serio.

Bieg "Pamiętaj z nami" 2017 Kraków


Do tego biegu zawsze będę mieć ogromny sentyment, bo on był moim pierwszym. Bardzo cenię sobie pyszny i oryginalny poczęstunek po biegu oraz naprawdę ładne koszulki, które nie robią z biegaczy słupów reklamowych i faktycznie można nazwać je pamiątkowymi w pełnym tego słowa znaczeniu. Do tego oczywiście dobra organizacja, miła atmosfera i fajna trasa oraz niska opłata. "Pamiętaj z nami" to jest zupełnie inna jakość jeżeli chodzi o biegi masowe.

Swój pierwszy start w tym biegu (i w ogóle) wspominam... idealnie. Zero zmęczenia, leciałam jak na skrzydłach i wyprzedzałam kolejne osoby. Czas 26:35 min. jak na debiutantkę, która zaczęła bieganie kilka tygodni wcześniej też całkiem satysfakcjonujący. To był 12 kwietnia 2014. Myślę, że właśnie w tamtym momencie pokochałam bieganie.

Trasa Pamięci 2014, bieg "Pamiętaj z nami" Kraków

Rok później też wystartowałam. Poznałam wtedy Łucję, którą pozdrawiam serdecznie. Dzięki niej udało mi się pobić poprzedni czas o ponad minutę. Na metę wpadłam z czasem 25:32 min. Dałam z siebie podczas tego biegu może nie wszystko, ale naprawdę dużo. Chyba najwięcej w całej mojej karierze. Wtedy naprawdę walczyłam ze sobą, chociaż wynik nie do końca to odzwierciedlił. To był III Bieg Pamięci Kraków 11 kwietnia 2015 (w linku gratis bardzo brzydkie zdjęcia zmęczonej biegaczki na dowód, że podczas biegu faktycznie czasami człowiek wygląda najgorzej). 


W 2016 roku zrobiłam sobie przerwę na dziecko, ale kolejnej edycji biegu już nie mogłam sobie odpuścić. Nieudana próba złamania 25 minut nie popsuła mi nastroju. 25:16 to też spoko. V Bieg Pamięci 2017 w Krakowie wspominam bardzo dobrze. 

"Pamiętaj z nami" 2017 - Bieg Pamięci w Krakowie

I w końcu już jutro po raz czwarty wystartuję w biegu "Pamiętaj z nami". Jestem bardzo podekscytowana i szczęśliwa. Na wynik się nie nastawiam. Zobaczymy jak będzie. W zależności od nastroju i sił albo pocisnę mocniej albo po prostu będę biec dla przyjemności. Żeby tylko nie padało.

Trzymajcie kciuki i do zobaczenia na starcie i na mecie ;*

Komentarze

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...