Warto kupować używane ciuchy. 6 powodów

Używane ciuchy już dawno przestały być symbolem biedy czy obciachu. Teraz kupowanie ubrań w lumpeksach, czy bardziej po zagranicznemu mówiąc w seconhandach, jest... normalne. A jeszcze do niedawna było super modne. Boom na buszowanie w ciucholandach już upadł ustępując modzie na świadome i rozsądne nabywanie. Nie zmienia to faktu, że kiedy faktycznie potrzebujemy jakiegoś ubrania, warto w rozważyć kupienie używanych ciuchów w tzw. szmateksie.


Kupowanie używanych ubrań ma wiele zalet. O części z nich być może nie mieliście pojęcia. Wszędzie się trąbi, że warto odwiedzać second handy, bo tanio i oryginalnie, a przy tym ekologicznie. To prawda. Ale to jeszcze nie wszystko. Zakupy w lumpeksach mają jeszcze kilka innych, mniej oczywistych zalet. Dlaczego warto kupować używane ciuchy?


1.Ubrania z secondhandów są dobrej jakości. Serio, to nie żart. Jest duże prawdopodobieństwo, że w używana bluzeczka z lumpeksu posłuży co dłużej niż nówka sztuka z sieciówki. Przypomnij sobie jak wyglądają twoje nowe bluzeczki po jednym sezonie. Większość z nich już się do niczego nie nadaje. Jednorazówki. A te z ciucholandu ktoś już nosił, a dalej wyglądają dobrze. Są sprawdzone. Jeżeli zamek miałby się zepsuć, prawdopodobnie już by był zepsuty. Skoro nie jest, to znaczy że raczej już nie zastrajkuje. 

To najlepszy dowód, że ich jakość jest lepsza i warto nabywać właśnie takie ubrania. Jest duża szansa, że będziesz je nosić długo. A jak ci się znudzą, możesz je komuś oddać, zamienić się lub odsprzedać. A nawet jeśli ich jakość będzie porównywalna do sieciówkowej, to przynajmniej były znacznie tańsze. 


2.Używane ubrania nie uczulają, jak nowe. Wszystkie szkodliwe substancje zostały już z nich usunięte podczas kilkukrotnego prania. Większość z nich również już nie farbuje. Często wbrew pozorom są o wiele "zdrowsze" i przyjaźniejsze dla naszego ciała niż te świeżo z fabryki. 


3.W lumpeksach często można trafić na markowe, naprawdę ekskluzywne sztuki. Za ułamek ceny ich faktycznej wartości. Czasami nawet jeszcze z metką. 


4.Ciuchy z lumpeksów są generalnie tanie. Zdarzają się jakieś droższe, wyjątkowe egzemplarze. Jednak charakterystyczne dla tych sklepów jest sprzedawanie odzieży używanej, więc w niskiej cenie. To świetny sposób na oszczędność i podreperowanie budżetu. Zobacz też: Jak oszczędzać na ubraniach i ogarnąć szafę.


5.Kupowanie używanej odzieży jest ekologiczne. To piękny ukłon w stronę środowiska naturalnego. Nie wiem czy wiecie, ale przemysł odzieżowy to drugi największy (po przemyśle naftowym) truciciel. Produkujemy ogromne ilości ubrań. Wyrzucamy ogromne ilości ubrań. Warto chociaż częściowo zrezygnować z nowych i dać drugie życie używanym ciuszkom.


6.W sklepie z używaną odzieżą często mamy większy i lepszy wybór. Łatwiej znaleźć tam nietypowe rozmiary. Możemy trafić na naprawdę oryginalne ubrania, których nie będzie miała co druga koleżanka. Ciuchy w dużej mierze są sprowadzane z za granicy, więc to powiew świeżości i coś nowego. Lumpeksy to idealne miejsce na zakupy dla wszystkich, którzy lubią się wyróżniać. Albo po prostu nie chcą wyglądać tak samo jak połowa osiedla. 


Zobacz też:

Komentarze

  1. Wytrzymałe koszule w najlepszej cenie znalazłem na intrendgroup.pl i jestem bardzo zadowolona!

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

W celu działań promocyjnych na blogu należy skorzystać z zakładki Kontakt. Więcej informacji o blogu w zakładce Informacje o blogu. Komentarze uznane za spam zostaną usunięte.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...