Ważna rzecz, którą musisz wiedzieć o tatuażu, zanim go zrobisz

Tatuaże są coraz popularniejsze i budzą coraz mniej negatywnych uczuć. Dlatego ludzie coraz odważniej decydują się na dziary. Ale jest jedna ważna rzecz, którą warto wiedzieć. W przeciwnym wypadku możesz być mocno rozczarowany i zawiedziony. Dla starych tatuatorskich wyjadaczy to oczywistość, ale ktoś nowy w temacie może zupełnie nie zdawać sobie z tego sprawy.Co warto wiedzieć, zanim zrobisz sobie tatuaż? Ta informacja może zaoszczędzić ci sporo rozczarowania.


Tatuaż tuż po zrobieniu wgląda inaczej, niż po wygojeniu


Tatuaż najlepiej wygląda tuż po zrobieniu. Nigdy już nie będzie wyglądał tak dobrze. Kolor wtedy jest najbardziej żywy i intensywny. W miarę jak się goi, trochę blednie. Musisz się z tym liczyć. Tak jest i nie ma na to żadnej rady. To nie błąd tatuatora tylko rzeczywistość.


Natomiast najgorzej tatuaż wygląda przez pierwszy tydzień po wykonaniu, kiedy się goi. Robią się strupki, schodzi skóra. Jeżeli obejmuje on dużą powierzchnię często długo utrzymuje się opuchlizna. Jeżeli ładnie się goi to pół biedy, ale jak w przypadku każdej rany, tutaj również mogą pojawić się mniej lub bardziej drobne komplikacje. Tatuaż, który się goi nie tylko boli, ale również fatalnie wygląda.


Po wygojeniu, co trwa kilka tygodni, dziara zaczyna przypominać samą siebie. Ale trzeba wiedzieć, że taki tatuaż nigdy nie będzie wyglądał tak, jak tuż po zrobieniu. To normalne i naturalne, że kolory lekko bledną. Nic się na to nie da poradzić. Zanim zrobisz sobie tatuaż, lepiej to wiedzieć. Żeby później nie było zaskoczenia i nieprzyjemnej niespodzianki.

Pamiętaj też, że tatuaż to nie jest grafika tworzona na komputerze, a rysunek wykonywany na żywej skórze. Nigdy nie będzie wyglądał idealnie. I efekt końcowy może się trochę różnić od wzoru na kartce. Nie wiem, jak inni ale jak domsontattoo robi dziarę, to wygląda ona lepiej niż wzór na kartce. 


Komentarze

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...