Dlaczego mi nie odpisuje?

Dlaczego on/ona nie odpisuje na moje wiadomości? Piszesz i nie dostajesz odpowiedzi. O czym to może świadczyć? O wielu rzeczach. Brak odpowiedzi nie jest przyjemny i niesie ze sobą sporo pytań i podejrzeń. Dlaczego on/ona nie odpisuje i co zrobić, kiedy nie dostajemy odpowiedzi na swoje wiadomości i pytania.Dlaczego on mi nie odpisuje?

Chyba każdy z nas zetknął się z taką sytuacją. Wysyła wiadomość do ważnej dla siebie osoby i... No właśnie. I nic. Zero odpowiedzi. Co robić? Czekać, bo może jeszcze napisze? Wysłać ponownie, bo może nie dotarła? A może olać i zapomnieć, skoro ktoś już wcześniej zrobił to z nami?

Czasami brak odpowiedzi może być zupełnie niewinną i niezamierzoną reakcją i nie świadczyć o niczym złym. Niekiedy jednak to ważny sygnał ostrzegawczy. Kiedy zacząć się martwić? Myślę, że wtedy, kiedy sytuacja powtarza się nagminnie. Każdemu może się zdarzyć czasami zapomnieć czy nawet olać wiadomość. I to jeszcze o niczym strasznym nie świadczy. Jeżeli jednak nasze smsy czy maile regularnie pozostają bez odpowiedzi, to coś jest nie tak. 

Poniżej zebrałam kilka prawdopodobnych powodów, dlaczego on ci nie odpisuje na wiadomości.
1. Nie odpisuje bo...  nie jesteś dla niej/niego ważny
Jeżeli kogoś szanujemy, lubimy i doceniamy, nie pozostawiamy jego wiadomości bez odpowiedzi. Tak po prostu. Bo chcemy mu odpowiedzieć. Nie jest to dla nas żadnym problemem czy wysiłkiem. Nie chcemy też, żeby jego słowa pozostały bez odzewu. Olewamy ludzi, którzy nie są dla nas szczególnie ważni. To przykre, ale prawdziwe. I najczęściej spotykane. Nie odpisujemy, bo szkoda nam czasu i wysiłku na bzdury. Tak, czasem to ty jesteś właśnie tą bzdurą.


2. Nie odpisuje bo...  nie wie co odpisać (albo cały czas nad tym myśli)
Czasami brak odpowiedzi wcale nie świadczy o tym, że jesteśmy nieważni. Bywa wręcz przeciwnie. Jesteśmy tak ważni, że nasz rozmówca nie może znaleźć wystarczająco dobrej odpowiedzi. Myśli, zastanawia się. Zaczyna pisać, a potem kasuje. Albo pytanie faktycznie było za trudne. Może zwyczajnie nie wie. Albo cały czas szuka odpowiedzi z googlach. 


3. Nie odpisuje bo...  jest zajęty, a później zapomina
Bardzo częsta sytuacja. Jestem w pracy albo sprzątam. Sprawdzam wiadomość, bo ciekawość żyć mi nie da. Odkładam telefon z zamiarem odpowiedzi, jak przestanę być zajęta. I zapominam.


4. Nie odpisuje bo...  wiadomość nie dotarła
To dobrze znana wymówka nie "doszedł do mnie ten sms" czy "nie dostałem tego maila". Ale czasami to się naprawdę zdarza (szczególnie, jak rozmówca nas zablokuje bo patrz punkt 1. lub 2.)


5. Nie odpisuje bo...  nie było pytajnika

Część osób wychodzi z założenia, że skoro nie zadano pytania, to odpowiedź nie jest konieczna. Wiadomość odbierają, ale nie czują potrzeby ani konieczności na nią odpowiadać. Traktują takiego maila czy smsa jako informację, a nie dialog, w którym należy zabrać głos. Dlatego warto czasami pisząc do kogoś, zadawać mu pytania.

6. Nie odpisuje bo...  zgrywa niedostępnego lub zajętego
Jest taka stara taktyka randkowania , która polega na zgrywaniu niedostępnej lub niedostępnego. Wielu ludzi wciąż ją stosuje, bo pomimo swojej głupoty, często naprawdę świetnie działa. Ludzie nie odpisują, żeby wzbudzić zainteresowanie, dać za sobą zatęsknić. Albo żeby ktoś nie pomyślał, że łatwa. Bo przecież nie doceniamy tego, co nam łatwo przyszło. "A niech sobie poczeka" - to taktyka stara jak świat. Czasami on aż cały chodzi w środku, ale się powstrzymuje i nie odpisuje, chociaż bardzo by chciał. Albo chciała. 

W dzisiejszych czasach niektórzy udają, że mają życie. To znaczy, że nie mogą w każdej chwili odpowiadać na wiadomości, bo są zajęci ekscytującymi rzeczami. Czasami faktycznie są, ale o tym już było w punkcie 3. O ile uznamy, że praca lub sprzątanie faktycznie mogą być fascynujące. Udają więc, że nie siedzą wcale przed kompem ani nie wiszą na telefonie. Odpowiedź musi poczekać. Tylko nolife'y odpowiadają natychmiast. 


7. Nie odpisuje bo...  nie chce odpowiadać
Jeżeli padło trudne i istotne pytanie, brak odpowiedzi to rodzaj ucieczki od niego. Albo chociaż odwleczenia tematu. Tak może być, jak spytasz o ślub czy dziecko. Albo czy kumpel pożyczy ci hajs, skoro wygrał w totka. A skoro jemu tak dobrze poszła loteria, to teraz postanowił grać na czas. 

8. Nie odpisuje bo...  chce cię ukarać
Bierność i ignorowanie to rodzaj przemocy fizycznej i sposób na ukaranie kogoś. W ten sposób ludzie czasami pogrywają z innymi. Brak odpowiedzi to kara i/lub sygnał "jestem zły, wściekły, wręcz...". 

9. Nie odpisuje bo...  nie lubi pisać
Tak po prostu. Są takie przypadki. Ma zamiar ci odpowiedzieć, ale kiedy spotkacie się twarzą w twarz. Odpowiedź ma przygotowaną w głowie, ale po prostu woli przekazać ją osobiście prosto w oczy. Istnieją też w dzisiejszych czasach osoby, które naprawdę mają ogromny problem z pisaniem smsów czy maili. Wymaga to od nich ogromnego wysiłku i zdecydowanie preferują po prostu rozmawiać. 

Zobacz też:

Komentarze

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...