Zabawa zabawa - recenzja filmu

"Zabawa, zabawa" to polski dramat w reżyserii Kingi Dębskiej. Film opowiada o losach trzech różnych kobiet, które łączy problem z alkoholem. W rolach głównych zobaczymy takie aktorki jak Agata Kulesza, Dorora Kolak i Maria Dębska. Produkcja ujawia, jak wygląda picie wśród przedstawicielek płci żeńskiej. Pokazuje też, jak alkohol niszczy nie tylko chorych, ale również ich rodziny i bliskich. 


Film Kingi Dębskiej "Zabawa, zabawa" trwa niecałe półtorej godziny. To niewiele, by pokazać losy trzech różnych kobiet. Ale wystarczająco by nasunąć smutną refleksję o tym, jak alkohol potrafi przejmować władzę i rujnować.
Czy warto iść do kina na film "Zabawa, zabawa"?

Moim zdaniem warto. Produkcja doskonale ukazuje bardzo powszechny problem. W filmie nie brakuje mocnych momentów. Dla mnie takim najmocniejszym było, kiedy niebieskie audi tt wjeżdża w przejście podziemne. Cudem nikt nie ucierpiał. Jeszcze większym sprawczyni wypadku odmawia poddania się badaniu i po prostu wraca do domu, bo ma immunitet. 

Ja lubię takie klimaty. Kobiece problemy i zawiłości ludzkiej psychiki. Interesuje mnie to i trochę też niestety odnajduję w tym wszystkim siebie. Bo wszystkie uzależnienia wyglądają bardzo podobnie. Mechanizm wszystkich uzależnień jest ten sam. A każdy z nas ma z czymś problem i jakąś słabość. Nie zawsze jest to już nałóg, ale każdy coś tam ma z czymś się mierzy każdego dnia. 

Film "Zabawa, zabawa" to dramat i pokazuje straszne rzeczy. Można się popłakać momentami, aczkolwiek nie jest to tak do końca całkiem łzawa pozycja. Momentami bywa zabawnie pomimo tego całego tragizmu. Dla mnie nie była to produkcja genialna, ani nic co poruszyłoby moim światem. Jakbym miała oceniać to 7/10. Kobiecy alkoholizm chyba już dawno przestał być utożsamiany z marginesem społecznym. Piją nie tylko ubogie i niewykształcone osoby, które w ten sposób próbują ubarwić swoje życie albo o nim zapomnieć. Alkoholu nadużywają również kobiety na wysokich stanowiskach, które pozornie doskonale sobie radzą i osiągają sukcesy. O problemie zazwyczaj wiedzą wszyscy dookoła. Później ciężko jest już tego nie zauważyć. Z różnych powodów jednak nie reagują. Czasami ze strachu, czasami z obojętności a czasami z bezradności. Czytałam kiedyś książkę, która bardzo dobrze ukazuje ten problem - Caroline Knapp - Picie. Opowieść o miłości. Warto przeczytać.

Zobacz też:

Komentarze

  1. Byłam sceptycznie nastawiona, ale chyba mnie przekonałaś, no i obsada fajna!!!

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

W celu działań promocyjnych na blogu należy skorzystać z zakładki Kontakt. Więcej informacji o blogu w zakładce Informacje o blogu. Komentarze uznane za spam zostaną usunięte.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...