Wszystko o bieganiu zimą

Bieganie zimą? Jak to robić i czy w ogóle warto wychodzić na zewnątrz przy minusowych temperaturach? Jak biegać zimą, żeby były fajnie i dobrze? Na ten temat napisałam już chyba wszystko. A na pewno wystarczająco dużo i nie ma sensu się powtarzać. Z racji tego, że jednak spadł śnieg a ja od nowa (po raz setny) zakochałam się w tym sporcie, postanowiłam przygotować mały poradnik odnośnie biegania zimą.Przy większości zagadnień po prostu będę odsyłała do starszych wpisów. Tak jest już wszystko wyjaśnione odnośnie biegania zimą. Ale spokojnie. Dodam też coś od siebie na dzisiaj. Bo niby zima ta sama, ale jednak co roku jest inaczej. Ciągle człowiek się uczy, ewoluuje i dostrzega nowe zagadnienia. 
Wraz w nowym rokiem odżyła motywacja i chęć do poprawy życia. Bieganie jest dla mnie jednym z najprostszych sposobów, żeby było lepiej. Pozwala mi spokojnie przemyśleć wiele spraw. Albo wręcz przeciwnie, uwolnić głowę i przez ten czas po prostu nie myśleć w ogóle.Wyładowuję również w ten sposób emocje i poprawiam kondycję. No i się nie nudzę ;) 

Bieganie zimą najbardziej lubię za widoki. Jest pięknie. Inaczej, niż zazwyczaj. Każda pora roku jest piękna i ma swój urok. Zima jest wyjątkowa, bo śnieg gości u nas najkrócej. Tylko przez niewielką część roku mamy okazję wykorzystać te niezwykłe warunki do biegania. I nawet nie o samo bieganie tutaj chodzi, ale o przeżywanie. Ten dźwięk pod butami to jest magia ;)

Jak biegać zimą? Poradnik


Czym się różni bieganie zimą? Jest tego dość sporo poza oczywistościami. Powiedziałabym nawet, że to zupełnie inny rodzaj sportu. To tłumaczy, dlaczego wiele osób trenuje tylko w cieplejsze pory roku, a kiedy spadnie śnieg robi sobie przerwę. 

Jak się przygotować do biegania zimą? Ważny temat, bo wyjście w taki mróz to taka mała walka o życie. I nie przesadzam. Ważne jest nie tylko ubranie, ale również odpowiednia dieta i nastawienie psychiczne. Bez tego może być kiepsko. 

Biegać czy nie biegać zimą kiedy mróz? To osobista decyzja każdej osoby. Takie trening ma swoje zalety, ale też wady. Część osób rezygnuje i ma ku temu słuszne powody. Nie chodzi tutaj tylko o mniejszy komfort bo zimno i nie chce się wyjść z domku. To bardziej skomplikowane, chociaż czasami faktycznie najgłośniej krzyczy ten wygodnicki leniuszek w głowie ;)

Jak się ubrać na bieganie zimą? Ciepło, ale bez przesady. Więcej na ten temat w podlinkowanym tekście.

Dlaczego warto biegać zimą? Wbrew pozorom taki trening ma również wiele zalet. Często niedocenianych. To nie jest tak, że zimą jednoznacznie jest gorzej, trudniej i mniej przyjemnie. Wiele zależy od preferencji czy nawet nastawienia. No i oczywiście odpowiedniego przygotowania. Na pewno warto spróbować. A nuż to pokochasz. 


Komentarze

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...