Przyjemne dreszcze, mrowienie w głowie i ciarki na całym ciele, czyli ASMR

Przyjemne dreszcze, które przechodzą po całym ciele, miłe mrowienie w głowie i ciarki na ramionach oraz plecach. Tak można opisać uczucie ASMR (autonomous sensory meridian response) znane również jako orgazm mózgu. To odprężenie dla ciała i relaks dla mózgu. Zjawisko to cieszy się coraz większą popularnością, chociaż wciąż nie można powiedzieć, żeby termin ASMR był powszechnie znany.Mrowienie w głowie, gęsia skórka, przyjemne ciarki i dreszcze. Za to właśnie uwielbiam ASMR. To świetny sposób na relaks i odprężenie. Ułatwia zasypianie wieczorem i pomaga się rozbudzić rano, odstresuje i zwyczajnie jest niesamowicie przyjemne. Ciężko uwierzyć, że tutaj cały czas mowa o słuchaniu i oglądaniu filmików na Youtube.


Dreszcze, mrowienie i ciarki czyli esencja ASMR


Pisałam już ponad trzy lata temu, co to jest ASMR. Wtedy właśnie odkryłam to fantastyczne zjawisko i uwielbiam je po dziś dzień. ASMR najczęściej towarzyszy mi w pracy. Kiedyś zrobiłam listę moich ulubionych, najlepszych filmików ASMR wywołujących przyjemne dreszcze. Przyszedł czas, żeby ją zaktualizować. Przez ten czas sporo się zmieniło i powstało wiele doskonałych i godnych uwagi nagrań ASMR. Chciałam się więc nimi podzielić.

Na mnie najlepiej działa ASMR mówione, a raczej szeptane plus różne odgłosy. O wiele skuteczniej odbieram w tym przypadku przyjemne bodźce słuchowe niż wzrokowe. Duże znaczenie ma również fakt, że ASMR zazwyczaj słucham jednocześnie pracując. Nie mogę więc pozwolić sobie na oglądanie filmików przez cały dzień w biurze. Co innego słuchawki na uszy. Mam podzielną uwagę, więc nie przeszkadza mi to w wykonywaniu obowiązków. Wręcz przeciwnie. Pomaga. AMSR relaksuje mnie, odpręża, wywołuje przyjemnie ciarki, dreszcze i mrowienie. Odczucia można porównać do masażu. 

Najlepsze polskie ASMR na Youtube

Wybrałam cztery absolutnie najlepsze i najchętniej oglądane przeze mnie ostatnio filmiki ASMR. Wszystkie gwarantują niesamowite ciarki na całym ciele, przyjemne dreszcze i mrowienie w głowie, które rozchodzi się aż do kręgosłupa. Polskie mistrzostwo ASMR. 

Role play - Niemiła dziewczyna. (ISuggestsASMR)
Świetne ASMR po polsku. Relaksujące, ale też zabawne. I ogromny plus za oryginalny pomysł. Co ciekawe inne filmy tej autorki nie robią na mnie specjalnego wrażenia, a ten uwielbiam.ASMR o ASMR (emce)
Przyjemne z merytorycznym. Ciekawy patent, żeby połączyć filmik wywołujący ASMR był jednocześnie opisem i wytłumaczeniem tego zjawiska. Znam już na pamięć i nadal lubię. Salon fryzjerski - polskie role play (ASMR Gleam)
Świetne ASMR! Bardzo przyjemne i relaksujące, chociaż sama nie jestem w stanie zrozumieć fenomenu tego filmiku. Może chodzi o naturalność. ASMR zła nauczycielka (ASMR Aga Vibes)
Kolejny przezabawny filmik z ASMR. Można się nie tylko zrelaksować, ale i pośmiać z niektórych tekstów. Jeżeli znacie jakieś fajne i ciekawe filmiki ASMR koniecznie dajcie znać w komentarzach. Chętnie poznam coś nowego. 

Komentarze

Prześlij komentarz

W celu działań promocyjnych na blogu należy skorzystać z zakładki Kontakt. Więcej informacji o blogu w zakładce Informacje o blogu. Komentarze uznane za spam zostaną usunięte.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...