Ułatwia oddychanie, odtyka nos, łagodzi podrażnienia i kosztuje zaledwie kilka złotych

Maść majerankowa to mój hit na okres przeziebień. Skutecznie radzi sobie z katarem i zatkanym nosem. Ułatwia oddychanie i łagodzi podrażnioną od smarkania skórę. To lek dostępny bez recepty w każdej aptece. Wygląda niepozornie, ale maść majerankowa to naprawdę niezły zawodnik pomagający walczyć z przeziębieniem, katarem i zatkanym nosem.Maść majerankowa (Majorana hortensis) jest świetna! Lubię ten produkt bo jest tani, naturalny, bezpieczny i skuteczny. Można stosować ją także u dzieci. Maść majerankowa jest niezastąpiona i zawsze mam ją w swojej apteczce.
Katar i zatkany nos to mój koszmar. Szczególnie, jeżeli dojdzie do tego jeszcze podrażnienie delikatnej skóry pod nosem. Przy dłuższym katarze jest ono nieuniknione. Maść majerankowa działa na te wszystkie dolegliwości.

Maść majerankowa kosztuje dosłownie kilka złotych można ją dostać w każdej aptece. Ma postać gęstej, tłustej, zielonej mazi o przyjemnym odświeżającym zapachu. Pakowana jest w niewielką tubkę. Jej skład jest bardzo prosty: ekstrakt z ziela majeranku (Mojoranae herbae extractum) oraz wazelina. To produkt bardzo wydajny i wystarcza na naprawdę długo.

Jak działa maść majerankowa?

Maść majerankowa udrażnia nos i ułatwia oddychanie. Łagodzić też podrażnienia. Wykazuje lekkie działanie przeciwbakteryjne i przeciwzapalne. Wzmacnia i uszczelnia naczynia krwionośne. Przyspiesza gojenie. Jest delikatna, bezpieczna a przy tym bardzo skuteczna. 

Zobacz też: Sposoby na przeziębienie i katar

Maść majerankowa - środki ostrożności

Maść majerankowa nie powoduje skutków ubocznych i nie da się jej przedawkować. Warto jednak zachować podczas jej stosowania ostrożność. Przede wszystkim nie wolno jej używać w przypadku uczulenia na którykolwiek składnik. To logiczne i oczywiste, ale warto na wszelki wypadek przypomnieć. Nie zaleca się również jej stosowania do otworów nosowych. Producenci odradzają używanie u dzieci poniżej pierwszego roku życia.

Używając maści majerankowej należy unikać wystawiania skóry na bezpośrednie działanie promieni słonecznych, ponieważ może wówczas wystąpić nadwrażliwość na UV. Przy dłuższym stosowaniu może dojść do chwilowego zabawienia skóry (aczkolwiek nie znam nikogo, komu by to się przytrafiło). 


Maść majerankowa to mój hit, kiedy dopadnie mnie uciążliwy katar. Szybko przynosi ulgę i nie ma skutków ubocznych. Do tego jest bajecznie tania. Kupisz ją poniżej 5 zł. Używam jej także na katarek dla mojego dwuletniego dziecka. Jeżeli jeszcze nie znaliście lub nie używaliście tego specyfiku, to polecam z czystym sumieniem. Warto wypróbować.

Oczywiście trzeba pamiętać, że maść majerankowa to naturalny i łagodny lek dostępny bez recepty. Pomoże przy lekkim katarze i przyniesie ulgę przy umiarkowanym. Nie wyleczy jednak grypy czy anginy. W trudniejszych sytuacjach można stosować ją wspomagająco z innymi środkami zapisanymi przez lekarza (upewniwszy się wcześniej, że nie zachodzą żadne niepożądane interakcje. 


Zobacz też:

Komentarze

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...