Co to jest abakercja?

Co to jest abakercja? Tego szukacie w googlach. Widok tej frazy statystykach był dla mnie bardzo zaskakujący. Ktoś postanowił sprawdzić w internecie, czym jest abakercja. Tym nickiem posługuję się już od kilku lat. Używam go na blogu, Instagramie i fanpage'u. W zakładce o blogu wyjaśniłam nawet, co to jest abakercja. Teraz postanowiłam jednak poświęcić temu zagadnieniu osobny wpis.


Abakercja - co to jest?


Wymyśliłam to słowo w dzieciństwie. Nawet tego nie pamiętam, ale tata i ciocia zarzekają się, że tak właśnie było. A ja im wierzę. Abakercja na pewno coś znaczyło, ale teraz ja już tego nie pamiętam. I z żalem muszę przyznać, że ja również nie wiem, co to jest abakercja. Ale kiedyś wiedziałam. Cały czas liczę, że może sobie przypomnę ;)


Postanowiłam użyć słowa abakercja ponieważ było unikalne i moje własne. Nigdzie w całym internecie nie było przede mną żadnej abakercji. Dzięki temu nikt nigdy mnie z nikim nie mylił. Abakercja to zawsze byłam ja.

Zobacz też: 2 lata bloga - podsumowanie

Unikalne i dziwne słowo miało również swoje wady. Zorientowałam się dopiero po dłuższym czasie. Okazało się, że ludzie nie są w stanie poprawnie wymówić ani napisać tego słowa. Spotkałam się z np. z wersją abakrecja czy akabercja. Niepokojąco duże jest również pokrewieństwo ze słowem aborcja, które nie cieszy się zbyt dobrą sławą.

Abakercja kojarzy się trochę z jakimś stanem. Coś jak aberracja (co nawiasem mówiąc oznacza z kolei zabłąkanie, odchylenie lub wadę czyli też niekoniecznie fajnie). Albo ambiwalencja, której nawet przy pomocy wujka Google nie jestem w stanie wam jakoś przystępnie wyjaśnić. I zaraz obok tych dziwnych słów kojarzy się ze swoim brzmieniem abakercja. 

Pomimo tych niedogodności zdecydowałam się pozostać przy nazwie abakercja. Była moja i całkowicie unikalna. A że ludziom się myli i ciężko zapamiętać - no cóż, trudno. Myślę, że unikalny nick w ostatecznym rozrachunku jest ważniejszy niż ten prosty do zapamiętania i wymówienia.

Zobacz też:

Komentarze

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...