Jak zaczęłam spać bez poduszki i co z tego wynikło (albo wyniknęło)?

Spanie bez poduszki jest zdrowe i szeroko polecane. Jednocześnie o wiele mniej wygodne. Przecież tak przyjemnie jest wtulić głowę w poduszkę. Bez niej często ciężko w ogóle zasnąć. Czy warto spać bez poduszki? Wszyscy wiemy, że długotrwałe leżenie z głową uniesioną na poduszce nie robi zbyt dobrze na kręgosłup. Też o tym wiedziałam. I nic z tej wiedzy nie wynikało. Nie spodziewałam się, że kiedykolwiek będę spać bez poduszki. I że całkiem to polubię.

Źródło: unsplash

Spać bez poduszki zaczęłam beż żadnych specjalnych planów czy przygotować. To była spontaniczna decyzja wcale nie podyktowana tym, że mi ktoś w nocy zarąbał na swoją stronę ukochanego jaśka. Mogło tak być, ale nie było. Moje spanie bez poduszki miało zupełnie inną genezę. 


Jak zaczęłam spać bez poduszki?


Wszystko zaczęło się bólu głowy. Do tego doszły bóle szyi i katar. Pewnego wieczoru po prostu nijak nie mogłam wygodnie ułożyć się na swojej poduszce. Każda pozycja była zła, powodowała ból i uniemożliwiała zaśnięcie. W końcu oddałam poduszkę partnerowi. Udało mi się w końcu zasnąć bez. 

Drugiej nocy zrobiłam dokładnie to samo. Tzn. tak gwoli ścisłości owszem spałam z poduszką. Mniejszą, takim jaśkiem. Z tym, że nie trzymałam na niej głowy tylko ją przytulałam. Hahaha no serio. Lubię coś przytulać jak śpię, a że to było lato i upały to wiecie. Facet stwierdził, że mu gorąco i nie ma opcji. Kolejna noc to już wiedziałam, że będę spać na płaskiej powierzchni, bo wciąż bolała mnie głowa i szyja. Sen bez poduszki przynosił ulgę i sprawiał, że czułam się lepiej.

Po kilku dniach spanie bez poduszki stało się dla mnie normalne. A teraz ciężko mi w ogóle uwierzyć, jak mogłam spać z poduszką. Podejrzewam, że mój kręgosłup się w końcu zbuntował i w taki dobitny sposób dał mi do zrozumienia, że ma już dość. Bo do tej pory zawsze spałam na poduszce. I wszystko było raczej ok.Jak przestałam spać bez poduszki?


Hahaha, Tak, to nie żart. Pospałam chwilę bez poduszki i było spoko. Głowa i szyja przestały boleć. I wtedy zatęskniłam za moją kochaną, puchową podporą pod głowę. Oczywiście mogłabym spać dalej bez poduszki, ale doszłam do wniosku, że po co skoro już nic mnie nie boli. I tak po kilku dniach spania na płaskim wróciłam do poduszki jak córka marnotrawna ;) 

Ale to był bardzo ciekawy i przydatny eksperyment. Oczywiście umiem usnąć bez poduszki. Jak mi się chce spać, to po prostu zasypiam. A jak nie mogę, to nawet poduszka nie pomoże. 


Czy spanie bez poduszki faktycznie jest zdrowe?


Niekoniecznie. Tzn. nie zawsze. Jeżeli śpisz na plecach to bez poduszki kręgosłup lepiej się układa. To samo na brzuchu. Ale zgoła inaczej wygląda sytuacja, kiedy śpisz na boku. Wówczas podparcie głowy jest wręcz wskazane, żeby nie wyginać szyi. 

Zobacz też: 

Komentarze

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...