Książki na chłodne, zimowe wieczory - nowa lista

Jesień i zima to idealny czas na czytanie. W długie, chłodne wieczory z przyjemnością nadrabiam zaległości czytelnicze. Dzisiaj przychodzę do was z kolejną listą lektur, które pozwolą miło spędzić czas wolny. Wszystkie książki wypożyczyłam z biblioteki. Dobra wiadomość jest taka, że wy również możecie. To tanie i eko. Zła natomiast, że nie są to nowości. Coś za coś.

Co czytać w zimowe wieczory?
Źródło: pexels

Tak dużo jak teraz, to nie czytałam chyba nigdy. Zdarzało mi się, że na dzień wypadało półtorej książki. Często kosztem snu. No cóż, nic nie poradzę na to, że niektóre były tak interesujące. Po prostu nie mogłam się oderwać. Ani się obejrzałam, a tutaj już świta. Ale książka przeczytana. I przyznam, że warto było. Niektóre historie są tak wciągające, że człowiek zapomina o całym świecie. 


Książki na zimowe wieczory "Zawsze przy mnie stój" - Carolyn Jess-Cooke
Bardzo wzruszająca. Taki wyciskacz łez. Przez cały czas płakałam. Piękna opowieść, ale trzeba lubić tego typu literaturę. Książka dla wrażliwych, którzy wierzą w magię i życie po życiu. Albo chociaż chcieliby.

"Zaginione" - Lone Theils
Fascynująca zagadka dwóch zaginionych dziewczynek. Zniknęły jako kilkulatki. Odnajdują się w najmniej oczekiwanym miejscu. Przeczytałam z zapartym tchem.

"Zawsze ktoś patrzy" - Joy Fielding
Typowy kryminał. Napadnięta kobieta nie potrafi dojść do siebie po ataku. Tymczasem sprawca jest bliżej, niż mogłaby przypuszczać.

"Martwa natura" - Joy Fielding
Główna bohaterka ma wszystko. Fortunę, wspaniałego męża i idealne życie. Sielankę kończy tragiczny wypadek, po którym zapada w śpiączkę. Nie może się mówić ani ruszać, ale wszystko słyszy. Ktoś chce ją zabić. Ktoś bardzo bliski, komu ufała bezgranicznie.

"Laleczka" - Joy Fielding
Ta książka budzi mieszane uczucia i ma sporo negatywnych opinii w internecie. Mnie jednak bardzo się podobała. Urzekła mnie postać Amandy (większość osób denerwował jej egoizm, ja byłam pod wrażeniem tej kreacji). Historia jest bardzo ciekawa. Matka głównej bohaterki zabija obcego mężczyznę. Przyznaje się do winy, ale nie chce powiedzieć nic więcej. Córka próbuje odkryć prawdę i trafia na mroczną rodzinną tajemnicę.

"Szepty i kłamstwa" - Joy Fielding
Samotna kobieta wynajmuje obcej dziewczynie domek letniskowy w swoim ogrodzie. Lokatorka budzi jej ogromną sympatię. Ale do czasu. Szybko pojawiają się niepokojące pytania i wątpliwości. Kim tak naprawdę jest ta dziewczyna i czego chce? Zakończenie zaskakuje.

"Judaszowe dziecko" - Carol O'Connell
Ksiądz skazany za zabójstwo. Słusznie czy nie? Po latach znowu giną dwie dziewczynki. Czy tym razem uda się je odnaleźć żywe?

"Niewidzialny" - Karin Slaughter
Kolejna książka cenionej autorki thrillerów i kryminałów. Jest agent specjalny, policja, jest miłość i związek. Są emocje i są tajemnice. 

"Gdy przejdziesz przez próg" - Paula Daly
Co się stanie, kiedy ty czuwasz w szpitalu przy ciężko chorym dziecku, a najlepsza przyjaciółka pomaga twojemu mężowi ogarniać dom? O tym właśnie jest ta książka. Oprócz oczywistości jest również tajemnica i intryga. Ale wszystko dobrze się kończy. Tzn. jak dla kogo. 

"W cieniu" - A. S. A. Harrison
Kiedy wieloletni partner chce od niej odejść do młodszej kobiety, w pierwszej chwili w to nie wierzy. A później, za radą koleżanki, postanawia go zabić. Bardzo ciekawa historia o miłości i zawiłościach związków. Zakończenie banalne, ale cudowne. Śmiałam się w głos ;)

"Dziewczyny z Roanoke" -  Amy Engel
"„Dziewczyny z Roanoke nigdy nie zabawiają tutaj długo. Koniec końców zawsze uciekamy albo umieramy”. Genialna książka. To ta, którą przeczytałam w kilka godzin. Po samobójczej śmierci matki Lane trafia pod opiekę swoich dziadków. Po roku przerażona ucieka z rezydencji. Wraca tam dopiero po latach, kiedy dowiaduje się, że jej kuzynka zaginęła. Pokręcona i trzymająca w napięciu opowieść o tajemnicach rodzinnych.

"Mroczny zakątek" -  Gillian Flynn
Cała rodzina Libby została zamordowana. Przeżyła tylko ona i brat, który odsiaduje wyrok za tę zbrodnię. Prawda okazuje się zaskakująca.

"Kołysanka" -  Leila Slimani
Opiekunka do dziecka całkowicie odmienia ich życie. W końcu stara się przejąc władzę nad tym, co dzieje się w rodzinie. To nie może się dobrze skończyć.


Jak pewnie zauważyliście, ostatnio pokochałam książki Joy Fielding. Ta autorka jest genialna. Uwielbiam jej opowieści i zawsze szukam tego nazwiska w bibliotece. To pewniak, że z jej książką miło spędzę czas. Zachęcam też to zajrzenia na zeszłoroczną listę książek na zimowe wieczory. Tam pozycji jest znacznie mniej. Ten rok wyjątkowo sprzyja czytaniu.

A wy co ciekawego ostatnio czytaliście? Jak chcecie, podzielcie się tytułem w komentarzu. 

Komentarze

Prześlij komentarz

W celu działań promocyjnych na blogu należy skorzystać z zakładki Kontakt. Więcej informacji o blogu w zakładce Informacje o blogu. Komentarze uznane za spam zostaną usunięte.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...