Jak uratować wyschnięty tusz do rzęs

Zaschnięty tusz do rzęs to bardzo powszechny problem. Ten kosmetyk do makijażu lubi dość szybko wysychać. Czy można go jeszcze uratować? Istnieje kilka sposobów na odświeżenie starego tuszu do rzęs. Z powodzeniem można reanimować wyschnięty tusz do rzęs. Jak to zrobić?

Jak reanimować wyschnięty tusz do rzęs


Sposobów na uratowanie zaschniętego tuszu do rzęs jest sporo. Dają podobny efekt. Wszystkie są banalnie proste. Inna sprawa, czy powinno się próbować reanimować stary tusz do rzęs. To już wasza decyzja. Ja tylko podrzucam garść tricków, żeby wyschnięty tusz szybko stał się jak nowy.Jak uratować wyschnięty tusz do rzęs?

Czasami wystarczy go podgrzać. Można to zrobić w kąpieli wodnej. Co odważniejsze próbują w mikrofalówce, ale nie wiem czy bym się odważyła. W sezonie jesienno-zimowym mamy do dyspozycji kaloryfer. Drugi sposób do rozcieńczenie tuszu. Reanimacja zeschniętego tuszu polega na dodaniu do niego kilku kropel odpowiedniej substancji. Potem wystarczy wymieszać szczoteczką (na tyle, na ile to możliwe) i gotowe. Tusz jest jak nowy (prawie) i gotowy do użycia. Przedłużać jego życie można wielokrotnie, ale lepiej z tym nie przesadzać.


Co dodać do zaschniętego tuszu do rzęs?
  • Mleczko do demakijażu
  • Gliceryna
  • Parafina
  • Olej rycynowy
  • Krem pod oczy
  • Płyn micelarny
  • Krople do oczu
  • Płyn do soczewek

Składniki takie jak gliceryna, parafina czy olejek rycynowy często są już składnikami tuszów. To oczywiście niczego nie gwarantuje ;) Takimi zabawami można zepsuć sobie tusz lub zaszkodzić oczom, ale mnie osobiście nic takiego nie spotkało. Nie namawiam, nie odradzam. Tylko informuję o możliwościach, a decyzję zostawiam wam. Ja wypróbowałam wszystko oprócz kropli do oczu i płynu do soczewek. Za każdym razem efekt był zadowalający. Nie jestem w stanie wskazać różnicy. Podobnie jak nie zauważyłam, żeby po takich zabawach cokolwiek złego działo się z tuszem lub moimi oczami. Może tylko trochę dłużej wysychał.

Zobacz też: Jak dbać o rzęsy? Pielęgnacja i najlepszy tusz 

Trzeba jednak pamiętać, że dodając cokolwiek do naszego tuszu zmieniamy jego formułę. W efekcie może on stracić niektóre swoje właściwości. Takie eksperymenty mogą negatywnie wpłynąć na jego trwałość ale także podrażnić oczy. Może oczywiście tak wyjść, że dodając np. olejek rycynowy nasz tusz zacznie także pełnić rolę odżywki ;)

Zobacz też: Przedłużanie rzęs

Nie wolno zapominać również o tym, że tusze do rzęs należą do tych kosmetyków o krótszej trwałości. W zbyt długo używanym mogą się rozwijać bakterie, które później aplikujemy sobie na rzęsy. Stąd łatwo mogą się dostać do oczu i spowodować zapalenie lub zakażenie. Dlatego nie zaleca się używać jednego tuszu dłużej niż 3-6 miesięcy. Sztucznie przedłużanie jego trwałości w nieskończoność może się fatalnie skończyć. Warto mieć to na uwadze.

A wy jakie macie sposoby na przyschnięty tusz do rzęs?

Komentarze

Prześlij komentarz

W celu działań promocyjnych na blogu należy skorzystać z zakładki Kontakt. Więcej informacji o blogu w zakładce Informacje o blogu. Komentarze uznane za spam zostaną usunięte.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...