Domowe sposoby na wybielanie zębów - owoce, przyprawy i leki

Wybielanie zębów domowymi sposobami jest możliwe. Trzeba jednak mieć na uwadze, że te metody nie zawsze będą skuteczne. Niektóre mogą również być szkodliwe dla zębów. Co warto wiedzieć o domowym wybielaniu? Czego można bezpiecznie używać, a które metody wybielania zębów je niszczą? I czy za pomocą domowych sposobów da się uzyskać śnieżnobiały uśmiech?


Domowe sposoby na wybielanie zębów


Osobiście testowałam kilka domowych sposobów na wybielanie zębów. Pokusiłam się o zastosowanie oleju kokosowego, węgla aktywowanego oraz kurkumy. Zaletą tych metod jest ich niska cena oraz łatwość przeprowadzenia zabiegu. Dlatego wiele osób decyduje się na takie eksperymenty, chociaż w pierwszej chwili może to brzmieć dziwnie.Wybielanie zębów olejem kokosowym
Olej kokosowy do wybielania zębów to jedna z popularniejszych metod. Jest całkowicie bezpieczna, totalnie nieinwazyjna i nie ryzykujecie zupełnie nic. Wystarczy płukać jamę ustną olejem kokosowym. Najlepiej dwa razy dziennie. Można i więcej, ale kto ma na to czas? Taki olej trzeba trzymać w buzi 20-40 minut. Warto przy tym uważać na mimikę, bo robiąc dziubek możemy sobie utrwalić takie zmarszczki. Płukać usta olejem kokosowym da się bez marszczenia twarzy i tak bym zalecała.
Czy olej kokosowy wybiela zęby? Podobno. U mnie jakoś specjalnie nie zadziałał, ale wiele osób bardzo sobie chwali. Ssanie oleju ma też inne zalety. Olej kokosowy jest bakteriobójczy i chociażby z tego powodu warto go mieć przez jakiś czas w jakie ustnej. Poza tym może pomagać pozbyć się toksyn. Gdzieś natknęłam się na informację, że olej kokosowy może cofać próchnicę, ale w to jakoś nie wierzę.

Wybielanie zębów węglem aktywnym
Węgiel aktywny i olej kokosowy do wybielania zębów już jakiś czas temu zyskał dużą popularność. Przy tej metodzie musimy się trochę pobrudzić, ale efekt może być naprawdę zaskakujący. Tabletkę czy kapsułkę węgla (lub dwie) mieszamy z olejem kokosowym. Tak powstałą pastą myjemy ząbki. Jeżeli starczy nam czasu i cierpliwości płuczemy jamę ustną tą mieszanką jeszcze przez 10-20 minut. Można dłużej, ale nie wiem, czy jest sens. Węgiel aktywny skutecznie usuwa wszelkie przebarwienia. Podobno jest również delikatny dla szkliwa. Podobno. Wszystko co robicie, to na własną odpowiedzialność.
Czy węglem aktywnym da się wybielić zęby? Moja siostra widzi ogromną różnicę. U mnie jak zwykle nie tak spektakularnie. Ale tak, węgiel aktywny wybiela zęby. Nie jest to kilka tonów. Najwyżej jeden u mnie. Ale zawsze coś. Bardzo skutecznie wybiela również fragmenty, gdzie zęby ze sobą się łączą.

Kurkuma do wybielania zębów
Wybielanie zębów kurkumą to dość egzotyczny sposób, który brzmi nieco ryzykownie. Kurkuma bowiem ma takie właściwości, że barwi wszystko na żółto i pomarańczowo. Ryzyko podejmujecie na własną odpowiedzialność. Mnie nie zabarwiła, ale też nie wybieliła. Kurkumę pomieszałam z olejem kokosowym i taką pastą umyłam zęby, a następnie płukałam jamę ustną przez jakieś 10 minut. Zęby były gładkie i błyszczące, ale koloru nie zmieniły.

Banan do wybielania zębów
Wybielanie zębów skórką od banana brzmi dziwacznie, ale wiele osób jest zachwyconych efektami. Warto wypróbować, szczególnie jeżeli lubisz banany. Owoce zjadasz, a skórką nacierasz zęby. Pewnie nikogo nie zaskoczę, kiedy napiszę, że u mnie efektów nie było ;)

W tym miejscu chciałabym wspomnieć, że moje zęby są dość oporne na wybielanie. Piszę o tych metodach, bo wiem że są skuteczne. I znam osoby, który, bardzo pomogły. Nie widzę jednak powodu żeby ściemniać i udawać, że ja też do nich należę. Myślę, że trzeba wiedzieć, że nie każdy sposób na każdego zadziała.

Jedzenie, które wybiela zęby
Istnieje wiele produktów, które mają działanie oczyszczające i wybielające zęby. Ja najbardziej wierzę w jabłka i truskawki. Oczywiście broń boże nie nacieram nimi szkliwa. Po prostu je jem :) Dość często. I mam wrażenie, że zęby wyglądają lepiej. Oczywiście może to być też siła sugestii. Jednak jabłka i truskawki są zdrowe, więc tak czy inaczej polecam.

Komentarze

  1. Ciekawy wpis, będę musiała przetestować te sposoby.

    OdpowiedzUsuń
  2. Słysząłam tylko o skórce od banana z tych wszystkich propozycji :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Super wpis. Do tej pory wiedziałam tylko o wybielaniu węglem aktywnym.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

W celu działań promocyjnych na blogu należy skorzystać z zakładki Kontakt. Więcej informacji o blogu w zakładce Informacje o blogu. Komentarze uznane za spam zostaną usunięte.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...