Dlaczego Dzień Matki jest ważniejszy niż Dzień Ojca?

Dzień Matki budzi znacznie więcej emocji, niż Dzień Ojca. Więcej się mówi o tym święcie i huczniej je obchodzi. Dzień Ojca przechodzi jakoś tak bez echa. Ale Dzień Matki to wielkie wydarzenie. Widać to w wielu dziedzinach. Ale dlaczego tak jest? Dlaczego Dzień Matki jest ważniejszy niż Dzień Ojca? Czemu temu pierwszemu świętu poświęca się więcej uwagi? Przecież rodzice powinni być tak samo ważni.
Dlaczego Dzień Matki jest ważniejszy niż Dzień Ojca?

Dlaczego Dzień Matki jest huczniej obchodzony, niż Dzień Ojca? Dlaczego więcej się o nim mówi w mediach? Czemu tatusiowie traktowani są tak trochę po macoszemu?A dlaczego to kobieta jest w ciąży i rodzi? Dlaczego to matka karmi piersią? Czemu w większości przypadków to kobieta wstaje do dziecka w nocy (nawet, jak jest karmione mlekiem modyfikowanym)? Czemu to ona zostaje z dzieckiem na macierzyńskim? Dlaczego to mama pilnuje, żeby nie zabrakło pampersów? Dlaczego zazwyczaj chore dziecko w przychodni zobaczymy z mamą a nie z tatą? Czemu to kobieta pamięta o szczepieniach i wizytach kontrolnych? Dlaczego to ona chodzi w szkole na zebrania? I wreszcie dlaczego, jeżeli się rozstaną, dziecko najczęściej zostaje z matką, a ojciec jak go odwiedza i dokłada się do otrzymania to jest dobrze?Dlatego właśnie Dzień Matki jest ważniejszy i bardziej obchodzony, niż Dzień Ojca.

Oczywiście to nie jest wina faceta, że nie może on zajść w ciążę, nawet jakby chciał (chociaż pewnie by nie chciał), rodzić ani karmić piersią. To nie jest niczyja wina. To po prostu fakt. W kolejnych punktach trochę uogólniłam i czekam, aż mi zaprzeczycie. I napiszecie, że to ojcowie wstają do dzieci, zmieniają brudne pampersy i pilnują wizyt lekarskich. Że to oni zostają przez rok albo i kilka lat w domu z małym dzieckiem. Że to oni biorą L4, kiedy dziecko zachoruje.


I nie piszę tutaj akurat o swoim tacie. Mój tata robił mi mleko o czwartej nad ranem. I chodził na zebrania do szkoły. I to on mnie kąpał. A jak było u ciebie w domu?

Nie mówię, że ojcowie są gorsi. Ich rola jest inna. Pracują, żeby zapewnić rodzinie utrzymanie. A przez to są po prostu dalej. Dlatego Dzień Matki jest ważniejszy, niż Dzień Ojca. Nie mówię, że powinien. Nie powinien. Ale nie wszystko w życiu jest idealnie tak, jak powinno.

Komentarze

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...