Blender w kuchni – do czego go używać i czy jest faktycznie niezbędny

Blender w ostatnim czasie zyskał ogromną popularność. Mnóstwo osób kupiło ten sprzęt lub cały czas to rozważa. Śmiało można powiedzieć, że blender stał się modny. A z modą zawsze jest pewien problem. Towarzyszy jej pewien owczy pęd i bezrefleksyjność. Blender to niewątpliwie fajny i przydatny sprzęt, ale czy faktycznie jest on potrzebny w każdej kuchni? Czy nie da się obejść bez tego narzędzia? Czy każdy powinien mieć blender?

Czy potrzebny mi blender

Ludzie całymi latami radzili sobie w kuchni bez blendera, więc na pewno nie jest to absolutnie niezbędny sprzęt. Jednak muszę przyznać, że ułatwia życie i gotowanie. Ja swój dostałam w prezencie od siostry, kiedy moje dziecko zaczęło jeść normalne jedzenie. Żebym łatwo i szybko mogła przygotowywać mu rozmaite papki. Wtedy też zakochałam się w koktajlach. Prawie codziennie robiłam sobie jakieś blendowane śniadanko. Później trochę mi się znudziło, ale to już inna sprawa. Teraz blendera używam od czasu do czasu. Spokojnie obyłabym się bez niego, chociaż nieraz jest bardzo przydatny.


Blender w zależności od modelu posiada wiele funkcji. Mój ma dwa ostrza do rozdrabniania i końcówkę do miksowania (w ten sposób superszybko mogę ubić białko na omlety). Ale wiem, że niektóre śmiało można nazwać wielofunkcyjnymi robotami kuchennymi. Robią prawie wszystko. No, może nie zmywają. Chociaż część posiada funkcję samoczyszczenia.


Do czego służy blender?
Blender służy do miksowania, mieszania, rozdrabniania i siekania. Świetnie sprawdzi się podczas robienia koktajli i smoothie. Jest idealny do przyrządzania papek dla dzieci. Z jego pomocą ubijesz białka na omlet lub ciasto a także szybko przygotujesz zupę-krem. Blender umożliwia robienie sosów, lodów i mlek roślinnych. Robiłam w hummus. Nada się również do produkcji domowego masła czy śmietany. Można także wykorzystać go do wyrabiania ciasta. Do blendera można wrzucać owoce, warzywa, mięso czy płatki. Niektóre urządzenia poradzą sobie także z orzechami czy lodem (zawsze czytaj instrukcję).


Dlaczego warto mieć blender? 
Blender znacznie ułatwia przygotowywanie wielu dań i skraca czas pracy w kuchni. Szczególnie doceniają ten sprzęt weganie i wegetarianie. Dzięki blenderowi łatwo włączysz do swojej diety więcej owoców i warzyw. Przemycisz je pod postacią koktajli. To idealny sprzęt dla kogoś, kto planuje zmienić swoją dietę i zacząć lepiej się odżywiać. Albo dla miłośników gotowania i kulinarnych eksperymentów.


Ile kosztuje blender? 
Ceny blenderów są bardzo zróżnicowane. Najtańsze modele można kupić już za kilkadziesiąt złotych. Są dość ubogie, jeżeli chodzi o wyposażenie. Nie wiem, jak z jakością. Ale na początek, jeżeli chcesz tylko sprawdzić, czy to sprzęt dla ciebie, może warto postawić na taką opcję. Za 200-300 zł można już kupić porządny blender z wieloma funkcjami i końcówkami. Oczywiście są również modele kosztujące grubo ponad tysiąc złotych. Przed zakupem warto zastanowić się, do czego będziemy go używać i jakie powinien mieć możliwości. Ważna jest moc oraz funkcje urządzenia. 

Zobacz też:

Komentarze

Prześlij komentarz

W celu działań promocyjnych na blogu należy skorzystać z zakładki Kontakt. Więcej informacji o blogu w zakładce Informacje o blogu. Komentarze uznane za spam zostaną usunięte.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...