Postanowienia i inspiracje na 2018

Postanowienia i inspiracje na nowy rok. To jaki będzie 2018 w większości zależy od nas samych. Od naszych decyzji i naszych działań. Podrzucam kilka pomysłów, dzięki którym najbliższe miesiące, a w rezultacie i kolejne lata mogą być fajniejsze. To nic trudnego i nic skomplikowanego.
Postanowienia i inspiracje na 2018

Początek nowego roku to tradycyjnie czas postanowień i wielkich planów. Kiedyś zarzekałam się, że nie robię postanowień noworocznych. To tekst sprzed trzech lat i jest w nim sporo sensu, ale teraz juz patrzę na wszystko trochę inaczej. Przede wszystkim do postanowień noworocznych podchodzę z nieco innej strony. Bardziej swobodnie i luzie. I bardziej świadomie. Warto przeanalizować, dlaczego nie udaje ci się osiągnąć celów. Nie będę tutaj się powtarzać. Odsyłam do tamtego tekstu. Kilka cennych konkretów (m.in. jak radzić sobie ze słomianym zapałem i jak robić postanowienia, żeby ich dotrzymać). A teraz przejdźmy do sedna.

Postanowienia i inspiracje na 2018To jest lista przede wszystkim dla mnie, ale myślę, że ty również możesz z niej skorzystać. Wybrałam żeby na tyle ogólne, żeby każdy mógł odnieść je do siebie, a jednocześnie na tyle konkretne, żeby dało się je wcielić w życie. Jeżeli chodzi o plany czy cele konkret to podstawa


1. Regularnie się badać.
Nie ważne czy masz kilkanaście czy kilkadziesiąt lat. Kontrolne wizyty u lekarza pozwalają zachować spokój i szybko zareagować, jeżeli coś byłoby nie tak.

2. Jeść owoce i warzywa przynajmniej 3 razy dziennie.
W posiłkach lub jako samodzielne przekąski. Owoce i warzywa są zdrowe, pełne witamin i warto je jeść. Wiele osób (w tym ja) zaniedbuje zdrową dietę. A jeżeli właściwie odżywianie wejdzie w nawyk nie jest to już żadna trudność. Po prostu trzeba zacząć. Np. teraz. Dziś.

3. Czytać książki podczas jazdy autobusem i czekając w kolejce
To sprytny i skuteczny sposób, żeby znaleźć czas na czytanie książek. Już sama czynność czytania rozwija i trenuje mózg. To co czytamy oczywiście również ma znaczenie. Ja zazwyczaj czytam lekkie lektury dla przyjemności. 

4. Zmienić coś w swoim wyglądzie
Fryzurę, sposób ubierania, cokolwiek. Zmiany są dobre i odświeżające. Brzmi głupio, ale to prawda, że nowy wygląd bardzo pozytywnie wpływa na samopoczucie i osobowość człowieka. Jeżeli od stu lat niczego nie zmieniałeś, warto się odważyć. 

5. Jeździć na wycieczki
Podróże kształcą. Nowe miejsca to świetna okazja, żeby poznać nie tylko inny świat, ale również siebie w innych okolicznościach. Nie trzeba wyjeżdżać daleko. Ciekawe miejsca czają się bardzo blisko, tylko jakimś sposobem nigdy nie było okazji ich odwiedzić. Niech 2018 będzie taką okazją. 

6. Zrezygnować z czegoś
Trochę w ramach oszczędzania, a trochę eksperymentu. Może się okazać, że wcale nie musisz chodzić do fryzjera, malować paznokci czy jadać na mieście. Może comiesięczne zakupy w galerii handlowej czy nowy telefon co roku też są zbędne. Spróbuj z czegoś zrezygnować. Minimalizm jest dobry. 

7. Częściej odkładać telefon
Ze smarfonami spędzamy praktycznie 24 godziny na dobę. A kiedyś radziliśmy sobie w ogóle bez nich. Nie mówię, że telefony to zło, ale uważam że warto czasami je ograniczyć.

Komentarze

  1. Mam podobne przemyślenia i plany, które staram się wdrażać przez cały rok. Trzymam mocno kciuki!!!

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

W celu działań promocyjnych na blogu należy skorzystać z zakładki Kontakt. Więcej informacji o blogu w zakładce Informacje o blogu. Komentarze uznane za spam zostaną usunięte.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...