Dziewczyna, która przepadła

"Dziewczyna, która przepadła" autorstwa Katarzyny Misiołek to książka, którą pochłonęłam dosłownie w dwa dni. Temat jest ciężki, ale czyta się bardzo szybko. I z zapartym tchem. Młoda kobieta pewnego dni zostaje porwana z ulicy przez szaleńca. Chory mężczyzna więzi ja i znęca się nad nią przez osiem lat.
Dziewczyna, która przepadła - książka recenzja opis

Główna bohaterka Monika pozornie ma wszystko. Jest piękna, młoda, ma dobrą pracę i wspaniałego męża. W jej życiu jednak nie wszystko jest takie idealne. Kobieta cierpi i nie jest do końca szczęśliwa w małżeństwie. Właśnie dlatego tego feralnego, ostatniego dnia roku pechowo znajduje się przy drodze na Warszawę. Stamtąd zostaje porwana przez szaleńca.Przez następnie osiem lat mężczyzna więzi Monikę, znęca się nad nią i niszczy ją psychicznie oraz fizycznie. Kobieta przeżywa piekło. Przez kilka lat nie wychodzi ze swojego więzienia, nie ma kontaktu z ludźmi nie licząc swojego oprawcy. Jest świadkiem kilku potwornych scen. Jej piekło kończy się dopiero wtedy, kiedy porywacz wychodzi na pocztę i tam w kolejce dostaje udaru.

Po śmierci mężczyzny Monika zostaje odnaleziona i uwolniona, ale to nie koniec dramatu. Poukładanie sobie życie od nowa nie jest dla niej wcale takie proste. Jej mąż właśnie spodziewa się dziecka z inną kobietą. Monika nie ma pracy. Jest o osiem lat starsza i w ogóle nie przypomina tej atrakcyjnej, szczupłej blondynki, którą była w poprzednim życiu.

"Dziewczyna, która przepadła" to książka, którą czyta się w jedno, góra dwa popołudnia. Bardzo wciągająca i wbrew pozorom wcale nie aż tak drastyczna. Więcej tam zawiłości psychologicznych, niż brutalnych scen. Każdy z bohaterów skrywa jakąś tajemnicę. Nic nie jest takie oczywiste. Nic nie jest czarne, ani białe. Nie ma ideałów i wszyscy popełniają jakieś błędy. Lepiej, żeby część z nich nigdy nie wychodziła na jaw.

Powieść Katarzyny Misiołek to idealna lektura do autobusu, przed snem czy na nudne popołudnie. Ja polecam.

Zobacz też:

Komentarze

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...