Co czytać w długie, chłodne wieczory? Moja lista książek

Jesienne wieczory są wprost stworzone, żeby spędzić je w towarzystwie książki. Pod kocykiem lub w ulubionym fotelu. Ze zwierzakiem na kolanach i kubkiem pysznej herbatki. Lubię czytać. Zawsze lubiłam. Książki są dla mnie wspaniałą rozrywką i często naprawdę przedkładam je nad telewizję czy komputer (chociaż samej ciężko mi w to uwierzyć, ale faktycznie tak jest). 

Co czytać w długie, chłodne wieczory? Moja lista książek


Ostatnio sporo czytam i zrobiła się z tego całkiem pokaźna lista. Nie do końca mam ochotę na recenzowanie każdej książki po kolei. Dlatego tym razem zrobię zestawienie 7 lektur, które przeszły przez moje ręce i z czystym sumieniem mogę je polecić. Są idealne na chłodne, jesienne wieczory. 


Co czytać w długie, chłodne wieczory? Moja lista książek


Na mojej liście królują kryminały o kobiece książki o miłości. Wszystkie czyta się szybko i przyjemnie. Są idealna, żeby odprężyć się po ciężkim dniu.


Na dobre i na złe (Penny Jordan)

Bardzo przyjemne kobiece czytadło. O miłości szczęśliwej i nieszczęśliwej. O zwyczajnym życiu rodzinnym i problemach codzienności. W tej książce przedstawione są trzy różne pary. Związek każdej z nich jest inny, ale wszyscy mają jakieś problemy, z którymi muszą sobie poradzić. Bardzo miło się czyta, jeżeli ktoś lubi taką lekką lekturę.


Ta druga (Karolina Wilczyńska)

To wbrew pozorom nie jest opowieść z kochanką w tle, tylko z matką, a właściwie teściową. O trudnej relacji i wielkiej tajemnicy, która wszystko skomplikowała. W miarę rozwoju akcji okazuje się, że pewne rzeczy wcale nie były takie oczywiste, a prawda wygląda zupełnie inaczej. Świetna propozycja dla wszystkich synowych (co nie zmienia faktu, że większość teściowych faktycznie jest straszna ;)). 

Sekrety księżniczki  (Jean Sasson)

Bardzo ciekawa opowieść o życiu muzułmańskich kobiet. Różnią się między sobą charakterem i pochodzeniem, ale coś je łączy. Bliski Wschód, gdzie życie kobiet wygląda zupełnie inaczej niż u nas. Warto przeczytać.


Obietnica pod jemiołą (Richard Paul Evans)

Wzruszające, nieco naiwne romansidło, jak większość pozycji tego autora. Ja bardzo lubię czasami takie klimaty. Tę książkę też przeczytałam z wielką przyjemnością. Ta dwójka ludzi, kiedy się spotyka postanawiają zawrzeć pewną umowę. Łączy ich to, że gdyby mogli, bez wahania wymazaliby jeden dzień ze swojego życia. Bo nie zawsze przeszłość można zostawić za sobą. Konsekwencje ciągną się cały czas. Tego samego autora mogę polecić również "Obiecaj mi" i "List"


Myśl do przytulania (Anna Szczęsna)

Całkiem przyjemna opowieść o młodej kobiecie, której życie po studiach powoli przestaje się podobać. Spontanicznie postanawia przeprowadzić się do małej miejscowości na drugim końcu Polski. Tam czeka na nią zupełnie inny świat. 


Zabójcze piękno (Joy Fielding)

Świetny kryminał. Są emocje, jest zagadka. Można bawić się w detektywa. Ja do końca nie domyśliłam się, kto zabija. A giną piękne, młode i popularne dziewczęta. I to nie może być przypadek. Ktoś celowo wybiera "gwiazdy", żeby pozbawić je życia, usunąć ze świata. 


Zaginieni (Jane Casey)

Kolejny, doskonały kryminał. Głowna bohaterka Sarah w dzieciństwie traci brata. Chłopiec znika bez śladu. Mijają lata a zagadka zaginięcia pozostaje nierozwiązana. Wiele lat później w szkole, w które uczy teraz Sarah znika jedna z dziewczynek, a kobieta znajduje jej ciało. Czy te zbrodnie są ze sobą w jakiś sposób powiązane? Policja jest przekonana, że nauczycielka może mieć z tą sprawą coś wspólnego. 

Zobacz też:

Komentarze

 1. Mateusz Janiszewski5 grudnia 2017 12:21

  Ja jestem teraz na etapie czytania książki Skazany na Banicję autorstwa George Christie, opowiadająca o klubie motocyklowym Hells Angels. Całkiem ciekawa lektura.

  OdpowiedzUsuń
 2. Idealne książki na zimowe wieczory pod kocem i z herbatą :) Ja właśnie przeczytałam "Komisarza" spod pióra Pauliny Świst i tę książkę również mogę polecić na takie wieczory, pełna emocji i wrażeń!

  OdpowiedzUsuń
 3. Najbardziej skusiła mnie książka 'Ta druga' - może dlatego, że niedługo sama będę synową :P
  A od siebie polecam całą serię "Oko Jelenia' Pilipiuka i "Achaję" Ziemiańskiego - długie książki, sporo części, ale niesamowicie wciągające. Wczoraj skończyłam czytać kolejną część Dana Brwowna - 'Początek', a dzisiaj ruszyłam z 'Stulatek, który wyskoczył przez okno i zniknął' :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam tak długa listę, że naprawdę nie wiem kiedy ją ogarnę :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Słyszałam od Mamy o Sekretach księżniczki. Ona szaleje za książkami w tej tematyce. Podobno bardzo ciekawa.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

W celu działań promocyjnych na blogu należy skorzystać z zakładki Kontakt. Więcej informacji o blogu w zakładce Informacje o blogu. Komentarze uznane za spam zostaną usunięte.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...