Rabkoland dla dorosłych. Najlepsze atrakcje

Rabkoland to świetna zabawa dla dzieci i dorosłych. Park rozrywki usytuowany w turystycznej miejscowości Rabka-Zdrój regularnie przyciąga turystów. Klimat wesołego miasteczka, dużo śmiechu i trochę adrenaliny to powody, dla których warto odwiedzić Rabkoland.

Rabkoland dla dorosłych. Najlepsze atrakcje

Wycieczka do Rabkolandu to fajny pomysł na rodzinny weekend z dziećmi, ale też ciekawa opcja na wypad ze znajomymi czy nawet weekend we dwoje. Lunapark zapewnia wiele emocji. Można się pośmiać, odstresować i oderwać od codzienności. Będąc w okolicach Rabki na dłużej polecam wygospodarować kilka godzin na wizytę w Rabkolandzie. My spędziliśmy tam cały dzień i w ogóle nie chciało nam się wychodzić ;)


Rabkoland - najlepsze atrakcje dla dorosłych


Rabkoland to rodzinny park rozrywki stworzony głównie z myślą o dzieciach, ale dorośli również mogą się świetnie bawić. Poniżej subiektywna lista najlepszych atrakcji w Rabkolandzie, które zadowolą również pełnoletnich.

1. Niekwestionowane pierwsze miejsce to Łódź Wikinga - niby zwykła huśtawka a dostarcza niesamowitych wrażeń. Z dziesięć razy na niej byliśmy. Doskonała zabawa i to dziwne uczucie w brzuchu ;) Wiking jest świetny. Bardzo polecam, tylko nie bezpośrednio po jedzeniu.

2. Na drugiej pozycji uplasował się Musik Ekspress - świetna karuzela, która niesamowicie zbliża ludzi. Ciężko jest nie lecieć na swojego towarzysza. A wszystko w rytm muzyki. Doskonała zabawa i mnóstwo śmiechu.

3. Trzecie miejsce to Samochodziki - klasyk. Samochodziki to zawsze fajna zabawa. Mogłabym jeździć nimi przez cały dzień. I uświadomiłam sobie, że mogłabym być całkiem niezłym kierowcą. Chyba czas w końcu zrobić to prawo jazdy.

Inne atrakcje warte uwagi w Rabkolandzie

 

Disko boat - elektryczne pontony. Ciekawe doświadczenie, chociaż kieruje się nimi trochę trudniej, niż samochodzikami. Niby nic. takie pływanie po malutkim basenie, ale mnie się podobało.

Kolejka górska "Kopalnia Złota" - podczas szaleńczego zakrętu pstrykają wam zdjęcie. Można je później obejrzeć, pośmiać się, uciec ze wstydu albo kupić sobie na pamiątkę. Sama jazda nie jest aż tak emocjonująca jak Łódź Wikinga czy Musik Ekspress, ale jazda jest dość szybka i wcale nie nudna. Dla mnie największą atrakcją było oglądanie swoich zdjęć. Oczywiście wyszłam tak głupio, że nie kupiłam. Za każdym razem łudziłam się, że będzie lepiej. Nie było. Serio, ciężko pozować do zdjęcia podczas szybkiego wchodzenia w ostry zakręt.

Muzeum Rekordów i Osobliwości - naprawdę warto wejść i zobaczyć. Chociażby dlatego, żeby dowiedzieć się o istnieniu wyścigu na muszlach klozetowych albo obejrzeć rzeźby z jednej zapałki. Po tylu dynamicznych, fizycznych atrakcjach, warto zafundować sobie coś statycznego i bardziej dla umysłu.

Rabkoland dla dorosłych. Najlepsze atrakcje

Odwrócony dom - jest nie tylko odwrócony, ale też pochylony. Dzięki temu przebywaniu w jego wnętrzu towarzyszy dziwne uczucie. Bardzo ciekawe doświadczenie i będąc w Rabkolandzie warto wstąpić do Odwróconego Domu.

Teatr Magii "Hokus Pokus" - półgodzinne przedstawienie z prawdziwym magikiem. Kto nie lubi pooglądać sobie sztuczek, których w żaden sposób nie potrafi wytłumaczyć? Przedstawienia odbywają się tylko w wyznaczonych godzinach. Ostatnio była to godzina 13 i 15. I zdecydowanie warto się wybrać. Koniecznie przyjdźcie te 10 minut przed czasem, bo może zabraknąć miejsc.Rabkoland dla dorosłych. Najlepsze atrakcje
Dom Śmiechu


Rabkoland dla dorosłych. Najlepsze atrakcje
Diabelski Młyn

Rabkoland dla dorosłych. Najlepsze atrakcje


Rabkoland - cennik


Jeden normalny bilet to koszt 34 zł. Biorąc pod uwagę ogrom atrakcji myślę, że to dość przystępna cena. Przynajmniej jeżeli wybieramy się z innymi dorosłymi i każdy płaci za siebie ;)

Jest również bilet na 2 godziny przed zamknięciem za 24 zł, ale ja nie polecam. 2 godziny przed zamknięciem wiele atrakcji już nie działało. Bo np. żeby uruchomić większość urządzeń potrzeba minimalnie 6 uczestników. Pod koniec dnia ludzi jest mniej i może się zdarzyć, że już z większości rzeczy nie skorzystacie.


Dzieci do 85 cm płacą złotówkę. I nie mogą skorzystać z większości karuzel, bo limit jest od 100 cm.

Seniorzy, niepełnosprawni i kobiety w ciąży płacą 17 zł. I z przyczyn oczywistych z większości atrakcji nie korzystają, bo nie dadzą rady albo bo to niebezpieczne.

W ramach biletu można przez cały dzień korzystać ze wszystkich dostępnych atrakcji. Wyjątkiem są automaty, gdzie wrzuca się monetę. 

Rabkoland - gastronomia

Tutaj niestety, jak w większości tego typu miejsc, jedzenie jest dość średnie i drogie. Głównie fast foody, odgrzewane żarcie i kawa za 7 złotych. W Rabkolandzie zapewnią świetną zabawę i mnóstwo emocji, ale dobrego posiłku już nie.

Rabkoland to fajne miejsce, które warto odwiedzić z dziećmi. Jeżeli się dzieci nie posiada, ale lubi klimaty wesołego miasteczka, też warto. Naprawdę fajna zabawa i ciekawie spędzony dzień. 

Zobacz też: 
Park linowy - świetna zabawa, adrenalina i trening 
Wycieczka do Zatorlandu - dlaczego warto

Komentarze

 1. My bardzo lubimy Rabkoland :) Na szczęście mamy blisko, więc często bywamy :)

  OdpowiedzUsuń
 2. zbieramy się tam i zbieramy, ale zebrać nie możemy, a tu kolejna pozytywna recenzja... aaa!

  OdpowiedzUsuń
 3. Ostatni raz w Rabce byłam jako dziecko, czas chyba na powrót :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nigdy nie byliśmy w Rabkolandzie, ale słyszę wciąż same dobre opinie! Chyba będzie to jeden z celów na przyszłe wakacje!:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Jeszcze nigdy nie byłem w Rabkolandzie, ale po przeczytaniu wpisu i obejrzeniu tych wspaniałych zdjęć zyskałem ochoty by wybrać się tam, koniecznie!

  OdpowiedzUsuń
 6. Przejeżdzamy niedalko jadąc do Zakopanego, wpis jest bardzo zachęcający więc następnym razem musimy się tam zatrzymać :)

  OdpowiedzUsuń
 7. O proszę, jakich ciekawych rzeczy może się człowiek dowiedzieć :)! Z pewnością pomyślałabym, że to głownie dla dzieci, a tu taka niespodzianka. Jeśli będziemy w pobliżu - na pewno wstąpimy i do Rabkolandu.

  OdpowiedzUsuń
 8. Najbardziej przypadł mi do gustu Muzeum Rekordów i Osobliwości - tam nawet bym się wybrała :) Nie pamiętam już, kiedy ostatnio byłam w jakimś wesołym miasteczku. A Rabkę Zdrój miałam już okazję odwiedzić, choć do Rabkolandu nie dotarłam - śpieszyłam się na Turbacz :) Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 9. Ciekawych rzeczy można się dowiedzieć

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

W celu działań promocyjnych na blogu należy skorzystać z zakładki Kontakt. Więcej informacji o blogu w zakładce Informacje o blogu. Komentarze uznane za spam zostaną usunięte.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...