Kiedy przedłużanie paznokci to zły wybór

Czy warto przedłużać paznokcie i czy każdy może nosić długie tipsy, akryle bądź żele? W czym przeszkadzają długie paznokcie? Kto absolutnie nie powinien przedłużać paznokci i kiedy długie szpony to zły wybór i ogromny błąd? Sprawdź koniecznie, zanim zdecydujesz się zrobić paznokcie.


Wady paznokci żelowych


Długie paznokcie wyglądają ładnie i kobieco, ale potrafią być bardzo niewygodne i utrudniać, a nawet uniemożliwiać życie. Przed przedłużaniem paznokci trzeba się zastanowić i zadać sobie kilka pytań o swój styl życia. Nie każdy może i powinien mieć długie paznokcie.

Kto nie powinien przedłużać paznokci?

Długie paznokcie, chociaż ładne i kobiece, nie są dla każdego. Warto mieć to na uwadze, zanim zdecydujemy się na zabieg. I chociaż samo robienie paznokci niesie pewne ryzyko, to większość problemów zaczyna się dopiero później.

Przedłużanie paznokci będzie błędem, jeżeli uprawiasz niektóre sporty. Szczególnie chodzi o dyscypliny kontaktowe, jak sztuki walki, piłka nożna, siatkówka. Łatwo wówczas takim paznokciem zrobić krzywdę komuś, lub sobie. Przedłużane paznokcie źle sprawdzają się w boksie czy wspinaczce skałkowej. Mogą natomiast być atutem w spontanicznej walce ulicznej.

Przedłużanie paznokci było błędem

Długie paznokcie nie są dla muzyków. Jeżeli grasz na jakimś instrumencie dłońmi, prawdopodobnie nadmierna długość będzie negatywnie wpływać na jakość twojej sztuki. Chociaż oczywiście jeżeli komuś zależy, może mieć i jedno i drugie. Wymaga to wprawy i treningów, i nie wiem, czy warto. Ale ja na niczym nie gram, więc nie jest to mój problem ;)

Nie przedłużaj paznokci, jeżeli twoja praca lub hobby wymagają niezwyklej precyzji. Długie szpony raczej się nie sprawdzą jeżeli składasz modele statków. Co ciekawe nie zauważyłam, żeby długie paznokcie żelowe przeszkadzały w przedłużaniu paznokci innym. Wręcz przeciwnie ;) Z reguły kasjerki z długimi paznokciami narzekają na ogromne niedogodności.

Sztuczne paznokcie będą bardzo złą decyzją, jeżeli nie masz czasu... ich zdjąć. Przez pierwsze 2 tygodnie wszystko jest super, ale później zaczyna się masakra. Warstwa żelu zaczyna odchodzić od paznokcia, a robi to bardzo złośliwie bo od jego nasady. Włosy wchodzą pomiędzy paznokieć a tę sztuczną warstwę. Im bardziej żelowy paznokieć odchodzi, tym czepianie nim o różne rzeczy jest bardziej bolesne. Może prowadzić do pęknięcia naszego paznokcia gdzieś w połowie długości, co naprawdę boli i utrudnia życie.

W czym przeszkadzają długie paznokcie


W czym mogą przeszkadzać długie paznokcie?

Tak naprawdę to we wszystkim ;) Mogą też oczywiście pomagać. To indywidualna kwestia i chodzi głównie o przyzwyczajenie i zdolności manualne. Poniżej lista czynności, w których długie paznokcie mogą przeszkadzać.

 • pisanie na komputerze
 • pisanie ręczne
 • obsługa telefonu komórkowego
 • generalnie przyciskanie płaskich guzików
 • zakładanie i zdejmowanie soczewek kontaktowych
 • zakładanie tamponów
 • uprawianie sportu
 • zapinanie zamków i guzików przy ubraniach
 • obieranie warzyw i owoców
 • podnoszenie monet
 • podnoszenie drobnych przedmiotów
 • zapinanie łańcuszków i bransoletek (rozpinanie też, ale mniej)
 • zakładanie kolczyków
 • używanie kremów (większość zostaje za paznokciem)
 • zapinanie i rozpinanie pasów w samochodzie
 • nawlekanie igły
 • otwieranie puszek


No cóż, lista jest długaśna. I przyznam szczerze, tylko kilka przykładów jest z mojego własnego doświadczenia. To oczywiście dobrze dla mnie. Z większością tych czynności nie miałam kłopotu w ogóle, lub szybko sobie poradziłam. Ale myślę, że warto zasygnalizować temat. Zanim zdecydujecie się na przedłużane paznokcie żelowe, lepiej wiedzieć, z jakimi wyzwaniami może przyjść wam się zmierzyć. Paznokcie żelowe mają swoje zalety i wady


Złota zasada brzmi: jeżeli paznokcie w czymś przeszkadzają, znaczy że są za długie. Ja nie jestem aż tak radykalna i raczej skłaniam się, aby dać sobie trochę czasu na przyzwyczajenie się. Jeżeli po kilku dniach nie widać poprawy, wtedy raczej radze skrócić, bo czasami w pełni sprawne dłonie naprawdę mogą uratować życie. A najpiękniejsze nawet pazurki nie są warte tego, by robić z siebie pół-kalekę.

Komentarze

 1. Ja robię hybrydę bez przedłużania, siłą rzeczy paznokcie nie łamią się dzięki temu i pięknie rosną. W rezultacie po 3 tygodniach mam takie jak po przedłużaniu, tyle, że naturalne!;) Polecam:))

  OdpowiedzUsuń
 2. A ja zwrócę uwagę na jedną, jak dla mnie najważniejszą, kwestię - higiena. Takie paznokcie są naprawdę ładne, ale pod spodem zbiera się naprawdę sporo zanieczyszczeń, bakterii..

  OdpowiedzUsuń
 3. Pisanie na komputerze z bardzo długimi paznokciami faktycznie jest bardzo niewygodne. Ja bardzo dużo piszę zawodowo, więc nigdy nie mam szczególnie długich paznokci - maksymalnie 3mm od opuszka. Dłuższe utrudniają pisanie i szybciej się łamią :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Piszę na komputerze oraz ręcznie bardzo duzo i do tego jestem na studiach na kierunku "projektowanie ubior" więc nawlekanie igły również nie jest mi obce to mam dość długie paznokcie :) Jednak to już jest kwestia wprawy i faktycznie pewnie z początku jest to uciążliwe ;) Pozdrawiam gorąco

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja przedłużam tylko wtedy kiedy jeden lub dwa się złamią a strasznie mi szkoda skracać resztę :) nie przedłużałam nigdy wszystkich paznokci.

  OdpowiedzUsuń
 6. Robię tylko hybrydę, ale nie przedłużam paznokci.
  Generalnie wychodzę z założenia, że nie ważne czy krótkie czy długie, ważne żeby były zadbane :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Warto by poruszyć jeszcze temat alergii. Ja mam na żel i produkty Semilac, dlatego zrezygnowałam z przedłużania paznokci. Planuję to zrobić tylko na ślub i szybko się tego pozbyć, ale przyznam, że bardzo podobają mi się długie żelowe pazurki pomalowane tak, aby wyglądały jak prawdziwe cacka ;)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

W celu działań promocyjnych na blogu należy skorzystać z zakładki Kontakt. Więcej informacji o blogu w zakładce Informacje o blogu. Komentarze uznane za spam zostaną usunięte.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...