6 powodów, dlaczego warto pić wodę

Woda ma swoich zwolenników i przeciwników. Ja zdecydowanie należę do tej pierwszej grupy. Jeżeli chcę się czegoś napić, najczęściej sięgam właśnie po wodę. Znam jednak ludzi, dla których picie wody jest czymś nie do pomyślenia i nie do przejścia. Bo w wodzie się ryby... czy woda jest bez smaku i ohydna.
6 powodów, dlaczego warto pić wodę
Źródło: kaboompics / Karolina

Sama musiałam dojrzeć do tego, żeby zacząć pić wodę i ją docenić. Teraz uważam, że czysta woda to najlepszy napój i idealnie spełnia swoją rolę. Nawadnia i gasi pragnienie. Ma również kilka innych zalet. Chociaż lato chyba już odeszło na dobre, to nadal warto pić wodę.6 powodów, dlaczego warto pić wodę


1. Woda jest bardzo tania
Jeżeli oczywiście mówimy o tej z kranu. Bo spokojnie można pić wodę z kranu. Może być ona nawet zdrowsza od butelkowej, bo nie ma kontaktu z plastikiem.

2. Woda nie ma kalorii
To znaczy, że nie trzeba jej wliczać do dziennego bilansu. Nie trzeba się również przejmować wypijaną ilością. I nie chodzi o samo tycie, ale np. o zawartość cukru. W lecie spokojnie można wypić 2 litry czegokolwiek. Jeżeli tym czymkolwiek jest sok owocowy to dostarczamy sobie sporą dawkę cukru. Jego poziom skacze. To źle wpływa na cały organizm. Z wodą nie ma takiego problemu.

3. Woda nie brudzi zębów
Można ją pić cały dzień i w nocy bez obaw o stan zębów. Woda nie zawiera cukru ani nie ma smaku. W przeciwieństwie do herbat nie zostawia osadu. Jej jedyny wpływ na zęby to oczyszczanie ich. Oczywiście nie zastąpi to pasty i szczoteczki.

4. Woda ma neutralny smak i właściwości
To znaczy, że nie psuje smaku spożywanych pokarmów. Znacie to uczucie, kiedy sięgacie po piwo zaraz po zjedzeniu dwóch kostek czekolady? Albo to uczucie, kiedy popijecie kiszoną kapustę mlekiem? Z wodą nie ma takiego problemu. Można ją pic do wszystkiego. Nie reaguje z lekami. Napój doskonały.

6 powodów, dlaczego warto pić wodę
Źródło: kaboompics / Karolina

5. Woda jest ogólnie dostępna
Nie ma problemów z jej zdobyciem, chyba że akurat jesteś na pustyni. Wtedy to różnie bywa.

6. Woda pozytywnie wpływa na urodę
Nawilża skórę od środka. Pomaga walczyć z cellulitem. Wspomaga naturalny system detoksykacyjny organizmu (co przekłada się na redukcję niedoskonałości, wyprysków, cieni pod oczami).


Woda to zdecydowanie najlepszy wybór, jeżeli chce nam się pić. Warto sięgać po nią codziennie. Nie tylko w upalne dni czy podczas uprawiania sportu. Czasami potrzeba trochę czasu, żeby się przestawić i przekonać, ale warto. Picie wody wyjdzie na dobre dla zdrowia, urody i portfela.

Zobacz też:

Komentarze

 1. Z tym piciem wody, szczególnie regularnym to mam problem...a to czasu nie ma, a to zapominam, a wiem, że powinno się pić w odpowiednich ilościach i nie zaniedbywać tego.

  OdpowiedzUsuń
 2. mam kłopot z regularnym piciem wody, no kurcze nie umiem się tego nauczyć, choć wiem, że to zdrowe

  OdpowiedzUsuń
 3. Na całe szczęście nie mam problemu z piciem wody. Kupiłam dzbanek filtrujący i nie muszę kupować tej butelkowanej :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jest wiele powodów, dla których warto pić wodę, ale Ty wymieniłaś 6 najważniejszych:)

  OdpowiedzUsuń
 5. W centrum miasta nie odważyłabym się pić wody prosto z kranu (stare rury!), ale u nas w dzielnicy peryferyjnej mamy świetne ujęcie wody, która doprowadzana jest do nas z głębi lasu. Jest o wiele smaczniejsza niż ta z innych rejonów miasta. Zawsze po kryjomu przed rodzicami piłam wodę prosto z kranu :D hihihi

  OdpowiedzUsuń
 6. Ciesze się, że ja w koncu sie z woda polubilam. Teraz nie wyobrazam sobie bez niej dnia. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Dodał bym jeszcze że regularnie dostarczana dosłownie przepłukuje nasz organizm i pomaga w odprowadzaniu niepotrzebnych "odpadów" (toksyny, szkodliwe pierwiastki, itp.)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

W celu działań promocyjnych na blogu należy skorzystać z zakładki Kontakt. Więcej informacji o blogu w zakładce Informacje o blogu. Komentarze uznane za spam zostaną usunięte.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...