Jak dbam o rzęsy

Gdybym napisała, że piękne, gęste, długie i ciemne rzęsy zawsze były moim marzeniem, trochę bym przesadziła. Marzeniem aż to może nie. Ale jednym z urodowych celów już tak. Nieosiągalnym jak do tej pory ;) Wypróbowałam już mnóstwo sposobów pielęgnacji rzęs. Z różnymi efektami. 

Jak dbam o rzęsy


Niektórzy ludzie rodzą się z idealnymi rzęsami. Są one grube, gęste, podkręcone i ciemne jak smoła. W ogóle nie wymagają makijażu. Szczęściary. Ja nigdy się do tego gatunku kobiet nie zaliczałam, chociaż narzekać nie mogę. Moje naturalne rzęsy wyglądają w miarę ok. Jak na naturalne rzęsy. Bo w porównaniu ze sztucznymi czy chociażby wytuszowanymi, to jest słabo Pielęgnacja rzęs - olejek rycynowy na noc
Nakładałam go przez bardzo długi czas, zachęcona pozytywnymi efektami wśród innych dziewczyn. Niestety u mnie to nie zadziałało. Pomimo regularnego smarowania rzęs olejkiem rycynowym, one wyglądały jak zawsze. Mimo wszystko cały czas używam olejku rycynowego do rzęs. Może nic im to nie pomaga, ale może wzmacnia je i chroni. Teraz przez 5 dni w tygodniu robię makijaż i demakijaż. To zawsze trochę obciąża rzęsy. Olejek rycynowy może zapobiegać zniszczeniom. Kosztuje kilka złotych i jest bardzo wydajny przy takim stosowaniu, a przy tym niekłopotliwy. Po prostu nakladam go na rzęsy przed snem. Rano nie ma już po nim śladu. Jeżeli już go kupicie sprawdźcie też 5 zastosowań olejku rycynowego.Pielęgnacja rzęs - demakijaż olejkami
Zawsze miałam ogromny problem z demakijażem oczu. Nijak nie mogłam ich domyć. Opracowałam nawet własny sposób na skuteczny i delikatny demakijaż. Zmywanie makijażu olejkami ma dwie zalety. Po pierwsze jest super skuteczne. Nic tak łatwo i dobrze nie usuwa nawet wodoodpornych kosmetyków, ja oleje. Po drugie przy okazji takiego demakijażu fundujemy sobie od razu pielęgnację, a nie wysuszenie i podrażnienie, jak byłoby gdybyśmy używały silnych środków myjących. Zmywając makijaż oczu olejkami, szybko można zauważyć poprawę stanu rzęs.


Pielęgnacja rzęs - smarowanie pomadką Alterra
To sposób podobny do olejku rycynowego i podobnie u mnie nie działający ;) Głównym składnikiem alterry jest olejek rycynowy. Alterra na rzęsy może dawać fajne efekty, chociaż u mnie się tak nie stało, niestety.


Pielęgnacja rzęs - po pierwsze: nie niszczyć
Na nic zdadzą się najdziwniejsze metody pielęgnacji i najlepsze specyfiki, jeżeli w pierwszej kolejności nie zadbamy o to, aby wyeliminować niszczące czynniki. Ja staram się unikać pocierania oczu. To może bardzo osłabić rzęsy. Szczególną ostrożność należy zachować podczas demakijażu. Pośpiech i gwałtowność nie są dobre.

Komentarze

 1. Wpis, którego potrzebowałam. Ostatnio musiałam zrezygnować że sztucznych rzęs, bo chyba klej zaczął mnie uczulać. Miałam założone metodą 1:1 przez co wiele moich naturalnych rzęs bardzo ucierpiało. Chce je zregenerować i szukam skutecznej naturalnej metody. Dzięki.

  OdpowiedzUsuń
 2. Chyba najważniejsze, żeby samemu ich nie niszczyć. To podstawa.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja mam to szczęście, że mam mocne rzęsy. Szkoda, że olejek rycynowy u Ciebie nie zadziałał, ale na rynku jest teraz wiele fajnych kosmetyków do rzęst - na pewno znajdziesz coś odpowiedniego!

  OdpowiedzUsuń
 4. Podziwiam za wytrwałość :) Ja już dawno sie poddałam i przedłużam rzęsy u kosmetyczki...

  OdpowiedzUsuń
 5. Kiedyś również stosowałam olejek rycynowy, fajnie że mi przypomniałaś o nim bo kosztuje kilka złotych a efekty są super. Dzięki!

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja podczas demakijażu (olejkiem właśnie) wręcz kontempluję wcieranie olejku :D Ostatnio moje rzęsy są takie sobie, więc może też coś zacznę w nie wcierać na noc :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

W celu działań promocyjnych na blogu należy skorzystać z zakładki Kontakt. Więcej informacji o blogu w zakładce Informacje o blogu. Komentarze uznane za spam zostaną usunięte.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...