Lucy Dillon - Policz do stu

"Policz do stu", bo główna bohaterka po rozstaniu z mężem postanawia uporządkować swoje życie i pozbyć się wszystkich zbędnych przedmiotów, które latami gromadziła. Gina Bellamy decyduje zostawić sobie jedynie setkę potrzebnych i ważnych rzeczy. Ale spokojnie. Książka Lucy Dillon to nie jest opowieść o tak modnym teraz minimalizmie.

Lucy Dillon - Policz do stu


"Policz do stu" Lucy Dillon to książka o miłości do ludzi i zwierząt, o trudnych relacjach matka-córka, o prawdziwej przyjaźni. Główna bohaterka powieści znajduje się w takim momencie swoje życia, że musi rozprawić się z przeszłością, wyznać wszystko, co męczyło ją przez lata i poznać trudną prawdę o swoim zmarłym na wojnie ojcu.
"Policz do stu" to piękna, kobieca i bardzo przyjemna w odbiorze książka. Raczej z gatunku tych lżejszych, chociaż porusza tematy trudne. Doskonała na wakacje, na weekend, do poduszki lub do autobusu. Dużo się dzieje, emocje aż kipią. Śmiertelna choroba, zdrada i rozwód, próba uporządkowania swojego życia na nowo, porzucony pies, atrakcyjny klient, ciężkie relacje z matką, tajemnice rodzinne. 

Książka Lucy Dillon "Policz do stu" przede wszystkim zapewnia rozrywkę i przyjemnie spędzony czas. Może również być inspiracją do przyjrzenia się swojemu życiu i przewartościowaniu pewnych spraw. Nie jest to literatura z gatunku ambitnych czy wymagających. Przyjemnie i bez wysiłku można pochłonąć tę książkę w jeden leniwy dzień. 

Po przeczytaniu tej książki zaczęłam się zastanawiać, co ja chciałabym zostawić sobie na zawsze, a czego mogę się pozbyć już teraz. Nie jestem jakąś wielką minimalistką. Jestem dość sentymentalna i trzymam rzeczy, które przypominają mi dobre chwile. Bo pamięć jest zawodna, a przedmioty są całkiem niezłymi nośnikami wspomnień. Dlatego tak ciężko jest się pozbyć rzeczy, które właściwie nie są do niczego potrzebne. 


Zobacz też:

Komentarze

Prześlij komentarz

W celu działań promocyjnych na blogu należy skorzystać z zakładki Kontakt. Więcej informacji o blogu w zakładce Informacje o blogu. Komentarze uznane za spam zostaną usunięte.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...