Mitch Albom - Zaklinacz czasu

Zaklinacz czasu to piękna i magiczna opowieść, o tym co w życiu naprawdę ważne. Książka, w której zamierzchła przeszłość miesza się z teraźniejszością. Książka o życiu i śmierci. I o czasie. O znaczeniu czasu. Mitch Albom, amerykański pisarz, autor bestsellerów i tym razem nie zawiódł. "Zaklinacz czasu" to lektura warta przeczytania.

Raz rozbudzone pragnienie już nie ustanie. - Mitch Albom - Zaklinacz czasuWspółczesna nastolatka, zamożny osiemdziesięciolatek i mityczny Ojciec Czas. Jeden z najbogatszych ludzi świata, który postanowił pokonać śmierć, bo tak bardzo nie wyobraża sobie odejścia z tego świata. Pełna kompleksów, nieszczęśliwie zakochana nastolatka, która po zawodzie miłosnym postanawia się zabić, bo nie wyobraża sobie już dalej życia. Uwięziony na tysiące lat w samotności, tęskniący za zmarłą żoną mężczyzna. Ta trójka w zwyczajnych okolicznościach nigdy by się nie spotkała. Ale muszą sobie nawzajem pomóc.

Człowiek rzadko zna swoją własną moc. - Mitch Albom - Zaklinacz czasu
"Zaklinacz czasu" to opowieść o miłości. O sukcesie. O życiu i śmierci. O pragnieniach i marzeniach. O priorytetach. O tym, jak bardzo człowiek potrafi się pogubić i jak wielkie błędy może wówczas popełnić. Książka uświadamia nam, jak bardzo nie wiemy, czego naprawdę pragniemy i co faktycznie jest dla nas najlepsze. Uczy doceniać miłość, którą mamy zamiast próbować osiągnąć niemożliwe. Bo czasami to co jest blisko, to co jest naturalne i niedoskonałe, okazuje się lepsze od tego, co sobie wymarzyliśmy.

- Czy pragniesz władzy? - zapytał starzec. jego głos był niepodobny do czegokolwiek, co Dor słyszał wcześniej - przytłumiony, jasny, jakby dotąd nie był używany.
- Pragnę tylko - wyszeptał Dor - zatrzymać słońce i księżyc.
- Ach tak - powiedział starzec. - Czy to nie jest władza?
-Mitch Albom - Zaklinacz czasu


- Ocalono cię od śmierci.
- Po to, żebym umarł tutaj.
- Nie. W tej jaskini nie zestarzejesz się ani o minutę.
Dor zawstydzony opuścił wzrok.
- Nie zasługuję na taki dar.
- To nie jest dar - odparł starzec. - Mitch Albom - Zaklinacz czasu

"Zaklinacz czasu" to opowieść bardzo prosta i bardzo mądra. Mówi o oczywistościach. O tych oczywistościach, które często nam umykają w codziennym życiu. O tych oczywistościach, które stają się faktycznie oczywiste dopiero po fakcie. Książka z jednej strony głęboka, a z drugiej trochę... naiwna. 

- Proszę, pozwól mi odejść. Nie chcę dłużej żyć.
Starzec powstał.
- Liczba twoich dni nie należy do ciebie.
Mitch Albom - Zaklinacz czasu

Tej nocy płakał nad wszystkim, co stracił, ale stało się to dla niego - jak mówił - cenną nauczką: że przywiązywanie się do czegokolwiek "może tylko złamać człowiekowi serce". - Mitch Albom - Zaklinacz czasu"Zaklinacza czasu" przeczytałam w dwa dni i to jest jedna z tych książek, która mnie zachwyciła. Prosta, ale prawdziwa. Świetnie się sprawdzi w roli odprężającej lektury na majówkę czy do autobusu. Równie dobrze "Zaklinacz czasu" może być drogowskazem i impulsem do dużych i ważnych zmian w życiu. Wszystko zależy od tego, jak do książki podejdziemy. Czego od niej będziemy oczekiwać, czego szukać na tych stronach. Zależy też od tego, ile jesteśmy w stanie zrobić i czy w ogóle będziemy chcieli podejmować jakieś działania. 

"Zaklinacz czasu" to będzie strzał w dziesiątkę dla wszystkich lubiących rozważania na temat życia i mających upodobanie do sentencji o życiu. 

Zobacz też:
Komentarze

 1. Dedykacja "dla miłośników Alchemika" trochę mnie przeraża. Powiedz, że nie chodzi o TEGO Alchemika, proszę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. wydaje mi się, że chodzi właśnie o TEGO Alchemika. ale pewności nie mam, bo nie czytałam. wiem tylko, że po wielkiej popularności przyszła tendencja do hejtu i wyśmiewania tej książki.

   Usuń
 2. Powiem Ci, że mnie również, jak poprzedniego komentującego przeraził tekst "dla miłośników Alchemika". Nie lubię książek gdzie co drugie danie to życiowa banalna sentencja :) Sam pomysł na tematykę bardzo mi się podoba, ale boję się o formę :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Widać, że książka łączy w sobie wiele ciekawych wątków. Szybko się czyta, ale skrywa w sobie wartości. Chętnie sięgnę.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

W celu działań promocyjnych na blogu należy skorzystać z zakładki Kontakt. Więcej informacji o blogu w zakładce Informacje o blogu. Komentarze uznane za spam zostaną usunięte.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...