Mój sposób na skuteczny i delikatny demakijaż

Demakijaż to bardzo ważny element codziennej pielęgnacji twarzy. Jeżeli rano nakładamy na skórę kosmetyki kolorowe, wieczorem bezwzględnie należy je zmyć. Mój sposób na demakijaż składa się z trzech kroków i pozwala oczyścić skórę skutecznie, a przy tym łagodnie. Co ważne, nie potrzeba żadnych specjalistycznych środków ani konkretnych kosmetyków. W ten sposób można oczyścić twarz z makijażu tym, co akurat mamy pod ręką.

Źródło: pixabay

Aby skutecznie oczyścić twarz i usunąć nawet wodoodporny makijaż w trzech krokach potrzebujemy jedynie ciepłej wody, dowolnej oliwki lub olejki, wacików kosmetycznych oraz dowolnego żelu do mycia twarzy.3 kroki do skutecznego i delikatnego demakijażu


1. Myję twarz ciepłą wodą. Zmywam w ten sposób pierwszą warstwę makijażu i większość zanieczyszczeń ze skóry. Dzięki temu kolejny etap demakijażu jest nieco łatwiejszy. Nie rozbabrujemy na twarzy wszystkiego, bo część już została usunięta. Oczywiście sama woda nie usunie wodoodpornego tuszu ani całej warstwy podkładu. To tylko tzw. "pranie wstępne" ;)

2. Nakładam na twarz olejek i delikatnie masuje. Olejek skutecznie rozpuszcza kolorowe kosmetyki. Po około minucie usuwam większość makijażu za pomocą wacika. Z moich obserwacji wynika, że nie ma specjalnego znaczenia jakiego olejku, oliwki lub mieszanki olejów użyjemy. Najlepiej użyć tego, co dobrze sprawdza się w naszej pielęgnacji twarzy. Ja używam oliwki dla dzieci Babydream na zmianę z oliwką na rozstępy Babydream. Na tym etapie usuwamy już większość makijażu, w tym ten najbardziej oporny.

3. Myję twarz przy pomocy łagodnego żelu. Obecnie jest to oliwkowa Ziaja. Często używam szczotki do mycia twarzy Shiseido. Ostatni etap pozwala usunąć resztki zanieczyszczeń z naszej twarzy. Skóra jest czysta i gotowa do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych.

Zobacz też:

Demakijaż w trzech krokach zajmuje może nieco więcej czasu, ale pozwala znacznie skuteczniej i delikatniej oczyścić twarz. Kiedyś używałam mocnych środków do demakijażu męcząc się z usunięciem wodoodpornego tuszu czy cieni. Teraz bez problemów zmywam z twarzy wszystko w trzech krokach. Polecam! A jaki jest Twój ulubiony sposób na demakijaż?

Komentarze

 1. Super! Ja testuje teraz gąbkę calipso do demakijażu :)

  OdpowiedzUsuń
 2. olejki są zawsze u mnie na pierwszym miejscy w demakijażu, a wraz z nimi w ruch idzie ściereczka muślinowa która dodatkowo pomaga usunąć wszelkie suche skórki :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jestem leniwa i niereformowalna w tej kwestii :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja do demakijażu używam szczoteczki Foreo! Jest rewelacyjna!

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawe :) Ja zmywam makijaż pod prysznicem dobry żelem z kolagenem. Jestem zbyt leniwa na tyle etapów. Za to smaruję buzię warstwowo :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Delikatny demakijaż jest według mnie bardzo ważny, zwłaszcza jeśli ktoś się często i mocno maluje

  OdpowiedzUsuń
 7. u mnie delikatny demakijaż jest konieczny, poniewaz mam częste podrażnienia i opuchnięcia powiek

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

W celu działań promocyjnych na blogu należy skorzystać z zakładki Kontakt. Więcej informacji o blogu w zakładce Informacje o blogu. Komentarze uznane za spam zostaną usunięte.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...