Nieważne, jak dobry jesteś, ważne, jak dobry chcesz być

"Nieważne, jak dobry jesteś, ważne, jak dobry chcesz być" to niewielka książeczka licząca nieco ponad sto stron i dużo obrazków. Do przeczytania w jeden wieczór. Światowy bestseller Paula Ardena i poradnik, jak odnieść sukces. Bardzo lubię tego typu książki. Są oryginalne, inspirujące a przy tym dość łatwe w odbiorze. Idealnie.

Nieważne, jak dobry jesteś, ważne, jak dobry chcesz być - Paul Arden
Paul Arden - Nieważne, jak dobry jesteś, ważne, jak dobry chcesz być

Nieważne, jak dobry jesteś, ważne, jak dobry chcesz być. Światowy bestseller Paula Ardena. Skuteczny poradnik, jak wykorzystać swoje możliwości i odnieść sukces dzięki odwadze i kreatywności. Paul Arden to specjalista od reklamy. Człowiek wyróżniający się niesamowitą kreatywnością. Autor wielu skutecznych kampanii reklamowych. "Nie ważne, jak dobry jesteś, ważne, jak dobry chcesz być" to jego pierwsza książka. Prawdopodobnie zachęcony jej sukcesem napisał kolejną, podobną "Cokolwiek myślisz, pomyśl odwrotnie". Ja swoje czytanie zaczęłam właśnie od tamtej. I zachęcona teraz bez wahania sięgnęłam po tę pozycję.

Lektura napisana jest w ciekawy sposób. Nie ma lania wody, są zwięzłe komunikaty. Książka wyróżnia się błyskotliwymi o oryginalnymi pomysłami. Chociaż czasami miałam wrażenie, że autor trochę na siłę próbuje być inny i kontrowersyjny. W każdym razie znajdziemy tutaj porady, żeby pobić się ze współpracownikiem, który źle wyraża się o firmie. Paul Arden zapewnia również, że lepiej jest się mylić, niż mieć rację. Że nagrody są złe i bardziej szkodą. Że niemądre pomysły są bardziej wartościowe. Jest ciekawie. Nie ze wszystkim się zgadzam, ale to dobrze. Lubię polemizować, nawet w myślach na własny użytek.

Nieważne, jak dobry jesteś, ważne, jak dobry chcesz być - Paul Arden
Paul Arden - Nieważne, jak dobry jesteś, ważne, jak dobry chcesz być


W książce "Nieważne, jak dobry jesteś, ważne, jak dobry chcesz być" Paul Arden zachęca do tego, by być odważnym. Wyjść poza ramy schematycznego myślenia. Żeby nie bać się porażek i szukać pozytywów. Bo one są, tylko trzeba je zauważyć i wykorzystać. Przypomina to, o czym wszyscy wiemy. Że to nie szkolni prymusi osiągają największe sukcesy w życiu. Że perfekcja wcale nie jest taka cudowna i perfekcyjna, wcale nie trzeba do niej dążyć. Żeby zamiast poklasku szukać krytyki.

"Nieważne, jak dobry jesteś, ważne, jak dobry chcesz być" to książka ciekawa i oryginalna. Zarówno jeżeli chodzi o treść, jak i o formę. Polecam, bo warto zapoznać się z tą pozycją. Niekoniecznie ze wszystkim zgodzić i traktować jak instrukcję, ale przeczytać i przemyśleć jak najbardziej. Książka, moim zdaniem, może okazać bardzo przydatna dla blogerów i wszystkich, którzy myślą o własnym biznesie. Polecam! To będzie sympatyczna lektura :)

Zobacz też:

Komentarze

 1. Wśród tylu poradnikow motywacyjnych kazdy autor musi probowac sie wyroznic czyms innym. Twoj Paul zacheca do bijatyk (pffrp), kolejna zacheca oddac dziecko dla niani i zajac sie sama soba (bo dziecko bedzie zawsze, a Twoj wiek ucieknie). Jednak takie glupkowate sposoby dzialaja - zapamietuje sie takie poradniki pomimo wszystko.

  Nie przepadam za tego typu ksiazkami, wole czysta fantazje ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Oj chyba coś dla mnie, powinnam to wydrukować i powiesić sobie nad biurkiem w pracy :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Rzadko czytam takie książki, ale podoba mi się wydanie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. W podobny sposób pisze Phil Bosmans, dodaję do listy książek planowanych:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Zdaje się, że jest to fajna pozycja z cyklu książek motywujących.

  OdpowiedzUsuń
 6. I tego zdania nalezy się trzymać :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Myślę, że takie podejście jak prezentuje Arden, pomaga w wychodzeniu ze strefy komfortu i przełamywaniu swoich ograniczeń, ale jak to zwykle bywa – każdy metal ma dwie strony – a zachęcanie do zbytniej brawury w moim poczuciu bardziej szkodzi w rozwoju osobistym, bo nie daje przestrzeni na refleksję i akceptację tego, że czasem ponosimy też porażki. Ale tak sobie tylko spekuluję, Paula Ardena znam tylko z cytatów, samej książki nie miałam jeszcze okazji przejrzeć, co chętnie nadrobię w najbliższym czasie :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Wciąż wszyscy szukamy łatwych sposobów na życie, to zrozumiałe. We wszystkich tego typu poradnikach znajdujemy złote myśli, cenne maksymy i hasła do zapamiętania. Jeśli one wywołują u nas chęć do działania iż mian, to świetnie. Oznacza, ze spełniły swoja rolę. I myślę, że autorzy właśnie to maja na myśli - żeby nas popchnąć do działania.

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

W celu działań promocyjnych na blogu należy skorzystać z zakładki Kontakt. Więcej informacji o blogu w zakładce Informacje o blogu. Komentarze uznane za spam zostaną usunięte.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...