Lasek Wolski - idealny na weekend

Lasek Wolski to świetne miejsce na wycieczkę. Odkąd pamiętam właśnie tam z rodziną spędzałam weekendy. Szum drzew, śpiew ptaków i świeże powietrze. W dodatku stosunkowo blisko domu. Miejscówka idealna. Lasek Wolski, a właściwie Uroczysko Las Wolski to obszar leśny znajdujący się w zachodniej części Krakowa, w dzielnicy Zwierzyniec. Miejsce wypoczynku i rozrywki dla krakowian i mieszkańców okolicznych miejscowości. Na terenie Lasku Wolskiego znajduje się Krakowski Ogród Zoologiczny, Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Krakowie i klasztor kamedułów, a także Kopiec Józefa Piłsudskiego.

Źródło

Lasek Wolski jest idealnym miejsce na spędzenie weekendu. Niby zwykły las, ale paleta możliwości jest ogromna. Można wybrać się na spacer alejkami. Dobra opcja dla osób starszych czy małych dzieci w wózku. Można również przejść się jednym ze szlaków. Trochę trudniejsza, ale znacznie ciekawsza trasa wśród zieleni. Lasek Wolski jest uwielbiany przez rowerzystów i biegaczy ze względu na świeże powietrze, piękne widoki i rozmaitość tras. Doskonałe miejsce na trening.
 


Bardziej leniwych lub zmęczonych zachęcam do rozłożenia kocyka na jednej z polanek. Można się poopalać albo posiedzieć w cieniu. Poćwiczyć jogę na świeżym powietrzu lub poczytać książkę. Świetne miejsce na spacer z psem lub randkę. Moja Piccola uwielbia biegać po lasku (to tak przy okazji psa, nie randki ;)).

ŹródłoW Lasku Wolskim znajduje się zoo, a przy nim dość rozwinięta gastronomia, która oferuje rozmaite hamburgery, hot-dogi i kotlety. Z głodu nie umrzecie. W lasku znajduje się największy z czterech krakowskich kopców - Kopiec Piłsudskiego, który jest regularnie odwiedzany zarówno przez turystów jak i mieszkańców Krakowa. Z jego szczyty jest piękny widok na całe miasto. Kopiec Piłsudskiego w Lasku Wolskim jest również metą Biegu Trzech Kopców, odbywającego się regularnie na jesień.


Zoo w Lasku Wolskim

Krakowski Ogród Zoologiczny mieszczący się w Lasku Wolskim to częste miejsce odwiedzin rodzin z dziećmi. Można w nim obejrzeć ponad 250 gatunków różnych zwierząt, w tym również te zagrożone wyginięciem. Wyprawa do zoo to okazja, żeby na własne oczy zobaczyć lwa czy słonia, a także takie okazy jak pingwiny, pandy czy antylopy.


Kopiec Józefa Piłsudskiego

Kopiec Piłsudskiego (który w dzieciństwie nazywałam Kopcem Piłkarskiego ;)) jest nie tylko największym kopcem w Krakowie, ale również w całej Polsce. Ma on 35 metrów wysokości i został usypany aby upamiętnić walkę o niepodległość (dlatego bywa również nazywany Kopcem Niepodległości). Kopiec ma burzliwą przeszłość i po zakończeniu II Wojny Światowej próbowano się go pozbyć, co jak widać się nie udało. Również natura go nie oszczędzała i poważnie ucierpiał w wyniku ulewnych deszczy.

Na szczycie Kopca Piłsudskiego - piękny widok na miasto (gdyby nie mgła)
Źródło


Jako dziecko bardzo często jeździłam z rodzicami i dziadkami do Lasku Wolskiego. Siedzieliśmy na polance albo szli na kopiec. Pod Kopcem Piłsudskiego jest plac zabaw, który najczęściej był celem naszej podróży. Kilka razy byłam też w zoo. Razem z tatą jeździłam po lasku na rowerze, co momentami było wyczerpujące, ale dawało niesamowitą satysfakcję. Lasek Wolski to świetne i uniwersalne miejsce. Na trening, na relaks i wyciszenie, na randkę, na rodzinny weekend i nie tylko. Pomysłów jest wiele. Do tej pory uwielbiam wypady do Lasku Wolskiego i polecam to miejsce każdemu.

Zobacz też: 

Komentarze

  1. Uwielbiam Lasek Wolski, a jeszcze bardziej uwielbiam Przegorzały :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Fajne miejsce! Przy następnej wizycie w Krakowie i ja postaram się go odwiedzić :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Bardzo przyjemne miejsce :) Od Wrocławia trochę daleko, ale może kiedyś uda mi się tam pojechać ;)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

W celu działań promocyjnych na blogu należy skorzystać z zakładki Kontakt. Więcej informacji o blogu w zakładce Informacje o blogu. Komentarze uznane za spam zostaną usunięte.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...