Cokolwiek myślisz, pomyśl odwrotnie

"Cokolwiek myślisz, pomyśl odwrotnie" to ciekawa i błyskotliwa książka, którą można pochłonąć w jeden wieczór lub podczas jazdy autobusem do pracy. Nie znaczy to wcale, że te tak łatwe i przyjemne w odbiorze treści nic nie wnoszą. Wręcz przeciwnie. Paul Arden napisał świetną książkę, która inspiruje i motywuje, a także zachęca do nieszablonowego myślenia. "Cokolwiek myślisz pomyśl odwrotnie" to lektura obowiązkowa dla każdego, kto chciałby coś osiągnąć.

Paul Arden cokolwiek myślisz pomyśl odwrotnie


Paul Arden był dyrektorem kreatywnym Saatchi & Saatchi - jednej z największych i najpopularniejszych agencji reklamowych na świecie. Napisał dwie, cieszące się ogromną popularnością wśród czytelników pozycje: "Nieważne, jak dobry jesteś, ważne, jak dobry chcesz być" i właśnie "Cokolwiek myślisz, pomyśl odwrotnie". Obydwie książki były strzałem w dziesiątkę. Wielka szkoda, że Paul Arden zmarł 2 kwietnia 2008 roku, bo na pewno zaskoczył by nas czymś jeszcze.

 

Paul Arden cokolwiek myślisz pomyśl odwrotnie - cytaty

Uwielbiam takie książki, jak "Cokolwiek myślisz, pomyśl odwrotnie". Krótkie, błyskotliwe i trafiające w samo sedno problemu. To jedna z najbardziej inspirujących i motywujących lektur, jakie miałam okazję przeczytać w ostatnim czasie. W dodatku tak łatwa w obiorze, że pochłania się ją z przyjemnością i uśmiechem na twarzy. Co w niczym nie ujmuje jej wartości. Paul Arden zachęca do ryzykowania, spełniania swoich marzeń i wyjścia poza schematy. Jest szczery i oryginalny. "Cokolwiek myślisz, pomyśl odwrotnie" to skarbnica cytatów i złotych myśli oraz przykładów na to, że droga do sukcesu prowadzi poprzez kreatywność i roi się na niej od upadków. 

Paul Arden cokolwiek myślisz pomyśl odwrotnie - cytaty

Paul Arden cokolwiek myślisz pomyśl odwrotnie - cytaty

Jestem oczarowana tą książką i polecam ją każdemu. Szczególnie, że przeczytanie nie zajmie zbyt wiele czasu. A naprawdę warto. Warto spojrzeć na świat, swoje życie, plany i decyzje w trochę inny sposób. Oczywiście nie mówię, żeby wszystko rzucić i wyjechać w Beskidy, ale warto to chociaż rozważyć. Paul Arden stworzył fantastyczną lekturę przydatną każdemu bez względu na wiek czy życiowe aspiracje.

Zobacz też:

Komentarze

 1. Ciekawa pozycja, na pewno można z niej wynieść coś dla siebie.

  OdpowiedzUsuń
 2. OOo zdecydowanie coś dla mnie! uwielbiam takie krótkie dobrze pochłaniające się treści motywacyjne a Twoje skany mnie skutecznie do tego zachęciły. Tematyka bloga bardzo mi odpowiada i myślę, że zostanę u Ciebie na dłużej:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetna książka, trochę wydana głównie w formie haseł jednak dzięki temu można do niej wracać i do dowolnie wybranego jej punktu. No sposób wydania - cud miód <3 :)

  OdpowiedzUsuń
 4. posiadam i w 100 procentach sie zgadza. ksiazka niebanalna, ze swietnymi ilustracjami, dajaca do myslenie.
  duzo lepsza w wydaniu anglojezycznym

  OdpowiedzUsuń
 5. Przyda się, bo właśnie rzucam wszystko i wyjeżdżam do Norwegii :) pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ostatnio z powodów pracowych sporo czasu poświęcam na rozmyślania na temat braku elastyczności, kolein myślowych i niechęci do zmiany. Dlatego Twój post spadł mi trochę jak z nieba. :)
  Nie słyszałam do tej pory o książce Ardena , ale kiedy tak patrzę na przytoczone przez Ciebie fragmenty, to zaczynam podejrzewać, że mogłaby okazać się przydatna w pracy z moimi klientami. Bo ciągle szukam nowych dróg, jak do nich trafić i jak ich zmotywować. I tak to jest, że do jedna osoba jest w stanie zrozumieć długie wyjaśnienia na przykładach, druga celne bon moty (a do trzeciej niestety nic nie trafia :P). Spróbuję więc poszukać tej książki, żeby zapoznać się z całością.
  Dziękuję i pozdrawiam serdecznie
  Ida
  www.zapiskinamarginesach.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo ciekawe :) Faktycznie często potrzebny jest nam taki właśnie bodziec, który sprawi, że postanowimy coś zmienić, zacząć działać, tworzyć :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Lubię książki, które się szybko czyta a ta zapowiada się fajnie. Ostatnio zaczęłam rozglądać się za motywującymi treściami :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Miałam właśnie ochotę na jakąś lekką, inspirującą książkę tego typu... Przeczytam! :)

  OdpowiedzUsuń
 10. O tej książce nie wiedziałam, a lubię tego typu pozycje. Coś inspirującego i jednocześnie, co się łatwo czyta, bo to właśnie takie treści łatwo zapamiętać. Od siebie polecam 'Sekret' i serie książek Reginy Brett, pewnie je znasz lub czytałaś, ale też są lekkie, można przeczytać w dwa wieczory i łatwo znowu się zmotywować :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Chyba przydałaby mi się taka lektura :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Bardzo lubię tego typu książki. Ostatnio ktoś mi ją polecał, na pewno przeczytam jak tylko uporam się z czekającymi na mnie książkami :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Książka wydaje się fajna ;) Lubię publikacje tego typu.

  OdpowiedzUsuń
 14. Bardzo mi ostatnio brakuje i inspiracji i motywacji. A dawka humoru zawsze sie przyda:)

  OdpowiedzUsuń
 15. Ciekawa pozycja ;-) Teksty ze zdjęć bardzo interesujące!

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

W celu działań promocyjnych na blogu należy skorzystać z zakładki Kontakt. Więcej informacji o blogu w zakładce Informacje o blogu. Komentarze uznane za spam zostaną usunięte.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...