Caroline Knapp - Picie. Opowieść o miłości

"Picie. Opowieść o miłości" autorstwa Caroline Knapp to książka o alkoholizmie. Ale też o anoreksji, trudnych relacjach rodzinnych i toksycznej miłości. To wszystko może nawet bardziej. Bo naduzywanie alkoholu to przecież skutek czegoś większego, czegoś co było wcześniej. O tym właśnie pisze Caroline Knapp. "Picie. Opowieść o miłości" to historia jej życia i jej alkoholizmu. Wstrząsająca i prawdziwa. Taka bez cenzury.
Caroline Knapp - Picie. Opowieść o miłości
Caroline Knapp dzieli się swoją szczerą, wstrząsającą historią pokazując, że alkoholizm nie jedno ma imię i że mechanizm wszystkich nałogów jest taki sam. A co akurat człowiekowi przypadnie to trochę taka loteria. Alkohol, seks, hazard, jedzenie czy narkotyki. W gruncie rzeczy wszystko to działa mniej więcej tak samo.  


Zakochałam się, a potem, ponieważ ta miłość niszczyła wszystko, co było dla mnie ważne, musiałam się odkochać - Caroline Knapp - Picie. Opowieść o miłości
Czasami nawet gdy przejrzysz na oczy nie jesteś gotowa do działania. - Caroline Knapp - Picie. Opowieść o miłości

Jeżeli pijesz nałogowo wystarczająco długo, zaczynasz odnosić wrażenie, że różne rzeczy ci się po prostu przytrafiają, jakby twoje życie było scenariuszem napisanym przez inna osobę (...) i możesz jedynie odgrywać swoją rolę. - Caroline Knapp - Picie. Opowieść o miłości
Alkoholicy piją, żeby uśmierzyć cierpienie, do którego picie się przyczynia. - Caroline Knapp - Picie. Opowieść o miłościKsiążka "Picie. Opowieść o miłości "Caroline Knapp podzielona jest na szesnaście rozdziałów, a każdy z nich opisuje kolejny etap życia z alkoholem głównej bohaterki i narratorki. Z tyłu książki znajdziemy także informacje, gdzie można szukać pomocy, jeżeli podejrzewamy u siebie alkoholizm. Pozycja zdecydowanie warta przeczytania. Otwiera oczy i pozwala zrozumieć więcej, a także daje nadzieję, że nigdy nie jest za późno na ratunek.


Zobacz też:

Komentarze

 1. Niestety nie moja tematyka ale przyznam, że ciekawie i zachęcająco przedstawiłaś tę książkę:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Myślę, że ta pozycja może w nieco inny, nieznany mi sposób przedstawiać problem uzależnienia, dlatego nie powiem - byłabym skłonna się skusić. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Czytalam i polecam !!

  https://gabrysiowetestowaniee.blogspot.com/2016/07/kozie-mleko-naturalne-piekno.html?showComment=1469117054965#c5389929180404597080

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie czytam takich książek, ale ta może być ciekawa. :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

W celu działań promocyjnych na blogu należy skorzystać z zakładki Kontakt. Więcej informacji o blogu w zakładce Informacje o blogu. Komentarze uznane za spam zostaną usunięte.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...