Dlaczego warto zacząć biegać na wiosnę?

Warto zacząć biegać na wiosnę. To najlepszy czas. Większość osób właśnie w tym okresie zaczyna swoją biegową przygodę. I nie dzieje się tak bez przyczyny. Wiosną warunki są najbardziej sprzyjające. Dzisiaj zdradzę wam 6 powodów, dlaczego warto zacząć biegać na wiosnę.

Dlaczego warto zacząć biegać na wiosnę?Dlaczego warto zacząć biegać na wiosnę?

1. Wiosną cały świat budzi się do życia. Jest pięknie. Słoneczko świeci, ptaki śpiewają, cała przyroda rozkwita. Aż chce się wyjść z domu. Wybiec. Popędzić przed siebie delektując się tym cudownym zapachem wiosny. Właśnie teraz najłatwiej również o motywację. Właśnie wiosna, a nie nowy rok, to czas postanowień i wielkich zmian. 

2. Pogoda wiosną jest najbardziej sprzyjająca. Skończyły się już chłody, ale wciąż daleko jeszcze do upałów. Dzień trwa coraz dłużej. To najbardziej optymalne warunki, żeby zacząć biegać. Nie trzeba się zmagać z upałami, mrozem ani szybko zapadającym zmrokiem. Jest idealnie. Wiosną najłatwiej jest zacząć biegać.

3. Po zimie nasza kondycja i sylwetka często jest w kiepskim stanie. Zamiast rzucać się na głodówkowe diety odchudzające, które odbierają całą radość z życia, lepiej zacząć biegać. Efekty będą znacznie lepsze, bo nie tylko tracimy kilogramy ale też modelujemy ciało i nabieramy sił. Wiosna to doskonały czas, żeby po zimowym lenistwie wziąć się za siebie. Do lata jeszcze daleko, więc bez problemu przygotujemy się do sezonu bikini. Trzeba tylko zacząć już teraz, a nie czekać do maja ;) 

Dlaczego warto zacząć biegać na wiosnę?


4. Wiosna to czas, kiedy rozpoczyna się kolejny sezon biegowy. Coraz więcej biegaczy pojawia się na horyzoncie. Wiadomo, że w grupie raźniej, dlatego warto wykorzystać ten wiosenny czas i rozpocząć swoją przygodę z bieganiem. 

5. Bieganie jest zdrowe i wzmacnia organizm. To szczególnie ważne na wiosnę, kiedy rozpoczyna się również sezon przeziębień. Dzięki regularnej aktywności fizycznej możemy uchronić się przed uciążliwym katarem czy grypą. Wbrew pozorom bieganie wcale nie zwiększa ryzyka zachorowania. Jest dokładnie na odwrót. Dlatego warto profilaktycznie zacząć biegać na wiosnę. Oczywiście pamiętając przy tym o zdrowym rozsądku, odpowiednim ubiorze i wartościowej diecie

Dlaczego warto zacząć biegać na wiosnę?

6. Ostatnim argumentem, dlaczego zacząć biegać akurat na wiosnę jest fakt, że wiosna jest właśnie teraz! A wiadomo, że najlepiej zaczynać od razu. Od zaraz. Od teraz. Bez przekładania i odwlekania. Dlatego serdecznie zachęcam: zacznij biegać na wiosnę! Zobaczysz, że nie pożałujesz.

Komentarze

 1. Ja też zaczęłam biegać na wiosne :) Dzisiaj już 3 lata :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bieganie to nie dla mnie, ale długie spacery to jest coś co lubię i na wiosnę uskuteczniam z dziką przyjemnością :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja jeszcze nie biegam, ale mam nadzieję, że może już w ten weekend zacznę :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja biegać nie lubię , ćwiczę w domu z obciążeniem :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ta wiosna nie rozpieszcza biegaczy - troszkę za ciepło. Za to zima była dobrotliwa. Sam zacząłem biegać zimą i to był dobry pomysł. Łatwiej się ubrać, niż rozebrać. Ale najlepiej zacząć biegać TERAZ.

  OdpowiedzUsuń
 6. Tez chcę zacząć biegać, po to żeby być bardziej sprawną, mniej się męczyć, nie mieć zadyszki podczas biegania spóźnionej na autobus :D Ale najpierw zaczęłam od fitnessu żeby mięśnie trochę wzmocnić :)

  http://pathyelisia.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. wiosną mamy więcej mocy ot co:D

  OdpowiedzUsuń
 8. Sama zaczęłam biegać wiosną i zdecydowanie był to najlepszy okres na początek.. :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja na wiosnę co roku biegam. Bo to pozwala mi jeszcze bardziej poczuć, że zbliża się lato. Zresztą to się chce, to się czuje, jak tylko robią się ciepłe dni.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

W celu działań promocyjnych na blogu należy skorzystać z zakładki Kontakt. Więcej informacji o blogu w zakładce Informacje o blogu. Komentarze uznane za spam zostaną usunięte.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...