SMOGOWE OSTATKI. II Krakowski Bieg Antysmogowy

Krakowski Bieg Antysmogowy już w najbliższą sobotę (6 lutego 2016). Start o godzinie 10 na Placu na Groblach. To już druga edycja - SMOGOWE OSTATKI. II Krakowski Bieg Antysmogowy. Walczymy ze smogiem. Walczymy o czyste powietrze. O nasze zdrowie, bo bez zdrowia wszystko jest niczym.
SMOGOWE OSTATKI. II Krakowski Bieg Antysmogowy


SMOGOWE OSTATKI. II Krakowski Bieg Antysmogowy to manifestacja społeczna. Udział w biegu jest darmowy. Nie wymaga również żadnych wcześniejszych zapisów ani deklaracji (chociaż można ogłosić swoją obecność na stronie wydarzenia na Facebooku - SMOGOWE OSTATKI. II Krakowski Bieg Antysmogowy). Bieg jest dla wszystkich. Pokonamy ok. 5,5 km w tempie spacerowym (żeby wszyscy widzieli!). Organizatorzy przewidzieli wiele atrakcji m.in. wielką kukłę krakowskiego Smoga - symbol naszych problemów z czystym powietrzem. Jak na karnawał przystało udział w przebraniach mile widziany. Dla zdrowia i bezpieczeństwa wszyscy uczestnicy Biegu Antysmogowego otrzymają maseczki przeciwpyłowe. Udział w tegorocznym biegu zapowiedział już Zły Piec.

Zainteresowanych odsyłam do relacji z zeszłorocznego I Biegu Antysmogowego i oczywiście zapraszam do udziału w tym roku. Walczymy w słusznej sprawie. Tej zimy zanieczyszczenie powietrza w Krakowie wielokrotnie przekraczało dopuszczalne normy. Sytuacja była już tak zła, że ze względu na zanieczyszczenie wprowadzono kilka dni darmowej komunikacji miejskiej. Oddychamy strasznym świństwem i nie można się na to godzić i stać obojętnie. Każda inicjatywa, każde działanie mają ogromne znaczenie. Twój udział w II Krakowskim Biegu Antysmogowym również.

Komentarze

  1. Do Krakowa mam daleko :D ale inicjatywa bardzo słuszna i jak najbardziej jeśli ktoś ma tylko taką okazję, to powinno się wziąć w niej udział. Tym bardziej, że wspomniałaś, że tempo będzie spacerowe więc nie trzeba jakiś wielkich umiejętności i kondycji. :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Lubie Kraków , piękne miasto, przykro się robi gdy wdać ten smog.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

W celu działań promocyjnych na blogu należy skorzystać z zakładki Kontakt. Więcej informacji o blogu w zakładce Informacje o blogu. Komentarze uznane za spam zostaną usunięte.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...