Czego nauczyłam się z książki Daniela Kubacha "Sztuka efektywności"?

"Sztuka efektywności" Daniela Kubacha to niewielka książką, w której polski biznesmen i multimilioner zebrał najważniejsze rady dotyczące zarabiania dużych pieniędzy. Cała tajemnica kryje się w tym, aby działać efektywnie. Ale jak to zrobić? O tym właśnie jest "Sztuka efektywności". Poniżej przedstawiam kilka ważnych rzeczy, których nauczyłam się z książki Daniela Kubacha.


1. Nie warto tracić czasu na robienie rzeczy mało ważnych. O wiele bardziej opłaca się kogoś do tego wynająć, a samemu zająć tym, co najważniejsze i przynosi najwięcej korzyści. Czas, który zyskamy delegując część zadań, można wykorzystać na pracę która przyniesie naprawdę duże pieniądze lub na odpoczynek i dla rodziny. Kiedyś wydawało mi się, że zatrudnianie pani do sprzątania to wymysł bogatych i leniwych. Teraz patrzę na to trochę inaczej. Lepiej zapłacić komuś za sprzątanie a samemu w tym czasie zarobić trzy razy tyle pieniędzy. Albo po prostu odpocząć i spędzić czas z bliskimi, bo to też jest bardzo ważne.  Bez sensu jest tracić swój czas i siły na wykonywanie zadań, które nie przynoszą zysków, a spokojnie może zrobić je ktoś inny. Ten czas jest warty o wiele więcej, niż zapłacilibyśmy pani zajmującej się domem.

2. Należy usunąć ze swojego otoczenia ludzi, którzy nie wnoszą w nasze życie nic wartościowego. To trudne, ale pamiętajmy, że chodzi o nasze życie, nasze szczęście i nasz sukces. Jeżeli ktoś marnotrawi nasz czas nie dając nic w zamian nie ma sensu trzymać go przy sobie. Chodzi tutaj o ludzi, którzy emanują złą energią, zamiast motywować zniechęcają. O ludzi, którzy zajmują nasz czas, nie wnosząc nic dobrego ani wartościowego. W pewnym momencie każdy świadomy człowiek musi zacząć się zastawiać, czy to co robi przybliża go do celu lub uszczęśliwia i jeżeli nie, zmienić coś. Cotygodniowe imprezowanie właściwie nie wnosi nic w twoje życie. Podobnie jak spotykanie się na kawie z nudną koleżanką, która tylko na wszystko narzeka i wszystkich krytykuje. Zwyczaj wieczornego oglądania seriali też właściwie nic nie wnosi w nasze życie i można ten czas wykorzystać na inną rozrywkę np. czytanie książek lub sport.

3. Znajomości są bardzo ważne i nie ma w nich nic złego. Wręcz przeciwnie. Warto budować i pielęgnować dobre relacje. Chodzi oczywiście o ludzi podobnych do nas, z którymi kiedyś możemy stworzyć coś dobrego. Rodziny sobie nie wybieramy, ale znajomych tak. I warto robić to świadomie. Obracać się w wartościowym towarzystwie. Rozmawiać z ludźmi, którzy inspirują, od których możemy się uczyć, z którymi możemy współpracować. Z ludźmi, którzy mają podobne cele i ambicje bez problemu znajdziemy wspólny język. Bogaci ludzie spotykają się z bogatymi ludźmi, ponieważ mają podobne poglądy, ambicje, sposób myślenia. Ludzie kulturalni nie chcą zadawać się z chamami. Obracają się w towarzystwie ludzi o podobnym systemie wartości. Ludzie dbający o swoje zdrowie również obracają się w gronie tych, dla których właściwie odżywiania i sport są ważne. Pamiętaj, że twoje towarzystwo bardzo dużo o tobie mówi i ma na ciebie ogromny wpływ. Sam musisz zdecydować, z kim chcesz się zadawać i jak chcesz być postrzegany.


To oczywiście nie wszystko, jedynie malutki ułamek tego, czego dowiedziałam się czytając "Sztukę efektywności". Porad i pomysłów, jak zacząć zarabiać duże pieniądze jest o wiele więcej. Oprócz tego Daniel Kubach w "Sztuce efektywności" przedstawia kilka tricków i sposobów, żeby zwiększyć swoją efektywność. Radzi, jak pracować nad koncentracją i radzić sobie z rozpraszaczami.

"Sztuka efektywności" to motywujący, inspirujący i napisany prostym językiem poradnik, w którym Daniel Kubach zebrał najważniejsze zasady, z których sam korzystał budując swój biznes. Nie znajdziemy tutaj żadnej wielkiej tajemnicy. Raczej zbiór zasad, z których część na pewno jest wszystkim znana, ale może ignorowana i spychana gdzieś na dalszy plan. Bez względu na to, czy twoją ambicją jest zarabiać miliony, czy być szczęśliwym i spełnionym człowiekiem, warto przeczytać "Sztukę efektywności". Szczególnie, że książka Daniela Kubacha czyta się bardzo łatwo i prosto. Polecam również w trakcie robić notatki. 

Zobacz podobne książki:

Komentarze

 1. Nie znałam książki, ale chyba przeczytam, bo jak przystało na ćpuna rozwojowego, czytam wszystkie tego typu publikacje;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak to jest, że prawie każdą książkę, której recenzję u Ciebie zobaczę, chciałabym przeczytać, najlepiej od razu...?
  Fajnie, że się z nami dzielisz:*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. bardzo mi miło. z wykształcenia jest bibliotekarką, z powołania miłośniczką książek i bardzo zależy mi, żeby przedstawiać wartościowe książki w zachęcający sposób :)

   Usuń
 3. Mimo, że nie czytałam tej książki to znam te zasady niemal na pamięć, bo mój były szef lubił sobie wprowadzać takie rzeczy. Założenia książki są ciekawe, chociaż nie można się tego sztywno trzymać, czasem są momenty na odpoczynek (marnotrawienie czasu) ;).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ależ w tej książce jest uwzględniony odpoczynek (a nawet sen! ;)) i absolutnie nie podchodzi on pod marnotrawienie czasu. :)

   Usuń
 4. Czytałem inną jego książkę o wyznaczaniu i realizacji celów. Też wartościowa, inspirująca i pomocna pozycja.Polecam.
  Sama postać autora jest bardzo ciekawa. Historia od zera do milionera.

  OdpowiedzUsuń
 5. Z czystej ciekawości możliwe że przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Zapisuję sobie ten tytuł na listę książek do przeczytania - Twoja recenzja bardzo mnie zachęciła :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Wartościowa lektura. Choć musze przyznać, że ucząc się sprawnego wykonywania różnych czynności: nawet sprzątania nabieramy szacunku do tej pracy i wiele się uczymy.

  OdpowiedzUsuń
 8. Podpisuję się rękami i nogami pod każdą z tych rad. Najtrudniejsza jest chyba właśnie ta o zerwaniu kontaktów z tzw. "trudnymi ludźmi". Ja mam takie wampiry energetyczne w sowim otoczeniu. Jak się z nimi spotkam i posłucham, czuję się wypluta z energii. Z drugiej strony ciężko mi jest zerwać z nimi znajomość bo wydaje mi się, że byłoby to egoistyczne, że nie wysłuchuje człowieka w potrzebie. I koło się zamyka...

  OdpowiedzUsuń
 9. Zastosowałem w swoim życiu ostatnio drugą zasadę i była to jedna z moich najlepszych decyzji.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

W celu działań promocyjnych na blogu należy skorzystać z zakładki Kontakt. Więcej informacji o blogu w zakładce Informacje o blogu. Komentarze uznane za spam zostaną usunięte.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...