Jak popełnić samobójstwo?

Popełnić samobójstwo, zabić się, skończyć ze sobą, odejść z tego świata... Jak zwał tak zwał, ale chodzi o to samo. Chcę się zabić, bo nie potrafię dłużej znieść cierpienia. Chcę umrzeć, bo nie umiem żyć. Nie chcę już żyć. Moje życie nie ma sensu. Lepiej ze sobą skończyć. Powodów samobójstwa jest bardzo wiele: nieszczęśliwa miłość, śmierć bliskiej osoby, ciężka choroba, bieda, nieplanowana ciąża, presja, przemoc, obojętność... Żadnego nie można bagatelizować. Sposobów na popełnienie samobójstwa również jest wiele. I żaden nie jest w stu procentach skuteczny, szybki i bezbolesny. 

Źródło: pixabay.com
Życie boli, więc przynajmniej niech śmierć będzie szybka i bezbolesna. Niestety nigdy nie ma gwarancji, że tabletki zadziałają tak jak trzeba. Może się skończyć na płukaniu żołądka lub co gorzej na kalectwie. Skok z wysokości nie musi być śmiertelny. Może natomiast skutkować złamaniem kręgosłupa i kalectwem do końca życia. Jeszcze gorzej. Śmiertelnie strzelić sobie w łeb wcale nie jest łatwo, nawet jeżeli na co dzień nieźle posługujesz się bronią. Sposobów, żeby popełnić samobójstwo jest wiele, ale każdy niesie ze sobą ryzyko, że będzie jeszcze gorzej.


Jak popełnić samobójstwo? Jak szybko i skutecznie ze sobą skończyć? Jak bezboleśnie się zabić? 


Źródło: pixabay.com
Ludzie nie dostrzegają czyichś problemów, udają że ich nie widzą, boją się, uciekają, bagatelizują, mają własne sprawy. Potrafią powiedzieć tylko, że przesadzasz i dramatyzujesz, bo wcale nie jest tak źle. I masz wziąć się w garść i przestać nad sobą użalać. Czasami próbują pomóc, ale robią to tak nieudolnie, że jest tylko gorzej. Zwątpienie narasta. Ból istnienie jest coraz silniejszy. Życie staje się nie do zniesienia. Szukasz pomocy wśród najbliższych, ale jej nie znajdujesz. Oni Cię nie rozumieją. Nie chcą lub nie potrafią Ci pomóc. Jesteś z tym wszystkim sam. Przytłacza Cię to. Wykańcza. Zabić się, skończyć ze sobą, popełnić samobójstwo wydaje się jedynym rozwiązaniem. Znikąd pomocy. Ale jest jeszcze szansa. 
Źródło: pixabay.com
Może daj sobie jeszcze jedną szansę. Albo z pięć. Co Ci szkodzi. Zadzwoń pod jeden z poniższych numerów. Tam znajdziesz ludzi, którzy chcą Ci pomóc. Chcą Cię zrozumieć. Nie zbagatelizują Twoich problemów, nie każą się "ogarnąć" i "przestać użalać nad sobą", nie wyśmieją. Pomogą. Spróbuj. Zabić się zawsze zdążysz, a utraconego życia już nie odzyskasz. Nie odzyskasz też żadnej minuty spędzonej w rozpaczy i depresji. Daj sobie pomóc już teraz. W tej minucie. Po prostu zadzwoń. Nic nie tracisz. Ewentualnie koszt połączenia, ale skoro i tak masz zamiar odejść z tego świata, to chyba bez znaczenia. 

116 123 – Telefon zaufania dla osób dorosłych w kryzysie emocjonalnym
22 425 98 48 – Telefoniczna pierwsza pomoc psychologiczna
116 111 – Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży
801 120 002 – Ogólnopolski telefon dla ofiar przemocy w rodzinie „Niebieska Linia”
800 112 800 – „Telefon Nadziei” dla kobiet w ciąży i matek w trudnej sytuacji życiowej


Jeżeli jednak wciąż zamierzasz ze sobą skończyć pamiętaj, to zawsze zdążysz.

Jest wiele popularnych cytatów, które hulają sobie po internecie. Że drugie życie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiemy, że mamy tylko jedno. Albo że życie jest zbyt poważną rzeczą, by brać je zbyt poważnie. Tak czy inaczej większość osób, które osiągnęły sukces lub szczęście musiało dojść do ściany. Lub mówiąc bardziej dosadnie sięgnąć dna. I bynajmniej nie po to, żeby się odbić. Raczej po to, żeby się odważyć. Przestać bać i po prostu zacząć robić to, co zawsze chciały. Skoro i tak nie mają już nic do stracenia. Bezdyskusyjna chęć zakończenia życia może być taką właśnie okazją.
Kiedy jak nie przed śmiercią mamy wygarnąć ludziom, co tak naprawdę o nich myślimy. Rzucić znienawidzoną robotę. Kupić sobie na mieście najdroższy deser i zjeść ze smakiem. Skoczyć ze spadochronem, bo jak się nie otworzy to w sumie i tak mieliśmy umrzeć. Albo dla zabawy otworzyć listonoszowi nago. Wszystko. Cokolwiek. Dopóki żyjesz możesz. Ja bym przed śmiercią skorzystała.

Jak popełnić samobójstwo - aktualizacja 2019. 

Napisałam ten tekst cztery lata temu. Już wtedy nie łudziłam się, że uratuje tłumy. Po cichu miałam nadzieję, że może odwiedzie od pochopnej decyzji chociaż jedną osobę. Teraz w 2019 roku fraza "jak popełnić samobójstwo" cały czas jest jedną z popularniejszych, wyszukiwanych na moim blogu. Ludzie wciąż chcą się dowiedzieć, jak szybko i bezboleśnie ze sobą skończyć. I w dalszym ciągu nie chcą pomocy innej, niż informacja jak się zabić. To smutne i przerażające.


Zobacz też:

Komentarze

 1. Cześć. Bardzo zainteresował mnie Twój tekst. Ja zrobiłam swoją listę miejsc gdzie szukać pomocy. Nie chce się narzucać, ale bardzo prosiłabym o link w poście do mojej notki o pomocy, jeśli jest taka możliwość. Jest tam opisanych troszkę więcej miejsc i ludzi którzy mogą nam pomóc. A widzę, że Tobie zależy na tym samym co mnie.

  http://artinowyswiat.blogspot.com/2014/07/nie-radze-sobie-gdzie-szukac-pomocy.html

  OdpowiedzUsuń
 2. czasem nie da sie pomoc...... :/
  nikt nie odchodzi bo chce.... czasem poprostu juz nie ma sil....
  czy mi uda sie wygrac ta walke a mam o kogo...... o to jest ........?

  OdpowiedzUsuń
 3. Hej,

  Temat jest poważny, ale nie mogę o tym napisać inaczej; niż wprost. Piszę w związku z "hackowaniem Google'a" przez blogerów, które doprowadziło do utrudnień w szukaniu stron zachęcających do samobójstw. Wpadłem na pewien pomysł, i szukam osoby do jego realizacji. Możliwe, że zna Pan/i kogoś, kto pisze artykuły w serwisach informacyjnych i chciałbym by do tych osób doszła ta informacja. A mianowicie:

  Osoby, które mają myśli samobójcze, szukają w Internecie informacji z tym związanych i są tym na przykład samobójstwa i próby samobójcze. I potem wchodzą na artykuł z krzykliwym nagłówkiem, który od samobójstwa ich nie odwodzi. A raczej może zachęcić, jeśli samobójstwo wydarzyło się w pobliżu ich miejsca zamieszkania, albo osoba jest w ich wieku etc. I chciałbym, by pod każdym z takich artykułów, np. takich: http://www.se.pl/wiadomosci/polska/krakow-z-wisly-wylowiono-cialo-kobiety-popelnila-samobojstwo_999771.html znalazła się informacja o numerach dla osób, które chcą popełnić samobójstwo. Chciałbym też, by znalazły się odniesienia do literatury fachowej, jeśli ktoś nie chce korzystać z pomocy psychologicznej (te numery mogą wystraszyć ludzi, i nie będą chcieli szukać tam pomocy); na przykład można napisać, że w przypadku myśli samobójczych polecamy przeczytać co pisze na temat samobójców Victor Frankl w książce "Człowiek w poszukiwaniu sensu". Możemy też zaproponować działanie doraźne, które obniżyło by napięcię w organizmie potencjalnego samobójcy: odejdź teraz od komputera, zjedz czekoladę, idź pobiegaj, porozmawiaj z kimś (niekoniecznie o samobójstwie) itd.

  Czyli forma byłaby taka:
  Tytuł
  Artykuł (opis zdarzenia)
  Numery telefonów
  Literatura fachowa
  Działania doraźne

  Jeśli nie zna Pan/i takiej to proszę o przekazanie takiej informacji dalej, gdziekolwiek. Także na blogu.
  Nie reprezentuję żadnej strony, organizacji etc. Po prostu jestem użytkownikiem Internetu i wpadłem na taki pomysł. Bo robienie sensacji z samobójstwa jest dla mnie oburzające, a pomóc można.
  Dziękuję za przeczytanie listu i proszę o pomoc.

  Pozdrawiam,
  Damian

  OdpowiedzUsuń
 4. nic mnie nie obchodzi chce sie zabic dajcie mi skuteczna recepte,gdybym mial dostep do materjalow wybuchowych wlozyl bym do wszystkich otworow jakie mam i odpalil.

  OdpowiedzUsuń
 5. Bez sensu to opisujesz. Straszysz co może pójść nie tak. A widzisz ile jest samobójstw? Jak ktoś chce ze sobą skończyć to się wystraszy jak to przeczyta? Wierzys w to?

  OdpowiedzUsuń
 6. Też chcę już przestać być.Zrobiłam to sobie sama, doszłam tu sama, nie korzystając z szans, bojąc się wszystkiego. Chcę teraz nie widzieć, nie czuć, nie słyszeć, nie być.

  OdpowiedzUsuń
 7. mysle, że najlepiej sie powisić. napic sie wódki wziąc relanium , kupić mocny sznurek i dobrze umocować na jakimś drzewie, albo barierce na balkonie. Drzewo będxie chyba pewniejsze. Najważniejsze nie mieć świadomości, więc alkoholu musi być sporo. Relanium, żeby wyłączyć emocje. Czekam tylko na odpowiedni moment. Póki co jestem zdecydowana na 85%.

  OdpowiedzUsuń
 8. Straszne mysli, stoje przed sciana i nie widze wyjscia.
  Nie opusze sprawy Bo to nie wazne jedbak mysl o opuszczeniu tego miejsca jest zbawienna. Mam 62 lat swoje juz pszeszedlemp moge spoko odejsc.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

W celu działań promocyjnych na blogu należy skorzystać z zakładki Kontakt. Więcej informacji o blogu w zakładce Informacje o blogu. Komentarze uznane za spam zostaną usunięte.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...