Maciej Dutko - "Efekt tygrysa" - recenzja

"Efekt tygrysa - puść swoją osobistą markę w ruch!" przeczytałam już kilka tygodni temu. Maciej Dutko stworzył trochę taki podręcznik budowania własnej marki. Piszę trochę podręcznik, bo nie ma tutaj gotowej recepty krok po kroku. Jest za to wiele pomysłów i inspiracji, które warto wykorzystać. "Efekt tygrysa" przeczytałam w kilka dni. Nie jest to wielkie wyzwanie biorąc pod uwagę, że pozycja liczy 160 stron. Ale warto zaznaczyć, że czyta się szybko i bardzo przyjemnie. Nie ma tutaj przynudzania ani górnolotnych zwrotów. "Efekt tygrysa" jest napisany prostym, ładnym językiem. Czyta się bardziej jak powieść, niż jak poradnik biznesowy. Na łamach tej książki można znaleźć kilka pożytecznych wskazówek. M.in. skąd można wziąć pieniądze na realizację swojego pomysłu czy jak budować wizerunek w mediach społecznościowych. Maciej Dutko zwraca uwagę jak ważne dla postrzegania i zapamiętania naszej marki są takie drobiazgi jak charakterystyczna kolorystyka, muzyka czy nawet zapach. Autor zdradza też dlaczego, paradoksalnie, im droższy produkt lub usługa, tym bardziej pożądany. 

"Efekt tygrysa" nie oczarował mnie ani nie zachwycił, aczkolwiek moja opinia wciąż pozostaje całkiem pozytywna. Myślę, że to przydatna pozycja dla każdego kto pracuje nad tworzeniem wizerunku. Swojego czy swojej firmy. Ja czytałam "Efekt tygrysa" z myślą o rozwijaniu swojego bloga i z kilku wskazówek planuję skorzystać (jak tylko się zbiorę w sobie ;)). Ogromnym plusem dla mnie jest, że chyba wszystkie przykłady są z życia wzięte. I to konkretnie z życia pana autora. Maciej Dutko podzielił się swoimi doświadczeniami i pozwolił czerpać z nich wiedzę. "Efekt tygrysa" napisany jest w lekki i momentami zabawny sposób, a przy tym nie brakuje mu wartości merytorycznych. Ta książka nie odmieni Twojego życia za Ciebie, ale Ty możesz to zrobić. A "Efekt tygrysa" może być pierwszym krokiem. 

Komentarze

 1. Zainteresowałaś mnie. Jeszcze nie słyszałam o tej książce, ale na pewno prędzej czy później po nią sięgnę.
  Zdradzisz jakąś 1 ciekawostkę, której się dowiedziałaś z tej książki?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. np. że nie ma sensu silić się na skromność, bo tylko się traci zamiast zyskiwać. trzeba się chwalić swoimi sukcesami odważnie podkreślać osiągnięcia.

   Usuń
  2. Niby racja, a z drugiej strony w tym kraju to dosyć trudne... Myślę, że tak czy inaczej przeczytam. Nie teraz to później. Dzięki:)

   Usuń
  3. Dutko właśnie opisał w swojej książce sytuację, kiedy ktoś mu wytknął, że promuje projekt, w którym bierze udział. no ale zaraz chwileczkę... dlaczego miałby nie promować? zrobił coś fajnego, jest z tego dumny. to co ma się wstydzić? włożyć w coś kupę pracy a później udawać, że to nic takiego - trochę zakłamanie nie żadna skromność.

   Usuń
  4. Jasne, że promować:) też jestem zdania, że nie ma co się wstydzić sukcesów- jednak mam też wrażenie, że w pl jak ktoś się chwali sukcesami to jest to negatywnie odbierane, niestety...

   Usuń
 2. Bardzo chętnie przeczytam, bo właśnie w takich książkach ostatnio gustuję :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Szukam ostatnio książek tego typu, po Twojej recenzji może nawet się skuszę na Tygryska :)

  OdpowiedzUsuń
 4. może nawet przeczytam, nie zaszkodzi spróbować.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ania, dzięki za świetną recenzję - fajnie oddałaś ducha tej książki i mój cel:) No i cieszę się, że ta pozycja pomaga nie tylko ośmielać onieśmielonych, ale też uświadamiać, jak prostymi sposobami i zasadami warto kierować się w budowaniu swojej marki. A więc i swojego życia.

  Dzięki raz jeszcze i zapraszam do podglądania na FejsBogu: www.facebook.com/dutkon

  Maciej

  OdpowiedzUsuń
 6. Moim wyzwaniem na nowy rok, jest ROZWÓJ OSOBISTY. Także wszystkie tego typu lektury muszę zaliczyć...

  OdpowiedzUsuń
 7. Ciekawa recenzja. Czy możesz zdradzić, co konkretnie wzięłaś dla siebie z tej książki -z których wskazówek planujesz skorzystać?

  OdpowiedzUsuń
 8. Lubię tego typu lektury, więc z przyjemnością po nią sięgnę.

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

W celu działań promocyjnych na blogu należy skorzystać z zakładki Kontakt. Więcej informacji o blogu w zakładce Informacje o blogu. Komentarze uznane za spam zostaną usunięte.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...