Dlaczego warto nosić czapkę?

Dlaczego warto nosić czapkę? W dzieciństwie nie znosiłam czapek. Szczególnie tych zimowych. Ściągałam ją z głowy za pierwszym zakrętem, kiedy mama nie była już w stanie dojrzeć mnie z okna. W podstawówce, a także przez całe gimnazjum i przynajmniej część liceum czapka była symbolem obciachu i bycia pierdołą. Oczywiście nikt wprost nie wyśmiewał czapek. To były o wiele subtelniejsze hejty. Znaczące spojrzenia, niby neutralne komentarze i oczywiście szeptanie za plecami i wytykanie palcami. Co ciekawe, kaptur nie powodował praktycznie żadnych negatywnych reakcji. Ale czapka to byłą jedna z najgorszych rzeczy, jaka mogła się przytrafić dziecku w zimie.Nie pamiętam, kiedy przeprosiłam się z czapkami, ale jakoś niedawno. I muszę stwierdzić, że noszenie czapki ma więcej zalet niż wad. I zdecydowanie warto nosić czapkę, kiedy temperatura za oknem oscyluje w okolicach zera albo spada jeszcze niżej. Teraz nie wyobrażam sobie wyjść zimą na dłużej bez nakrycia głowy. Czapa musi być! Warto nosić czapkę.Dlaczego warto nosić czapkę?

Powodów, dla których warto nosić czapkę jest kilka. Niektóre całkiem przyziemnie, jak punkt nr. 5.

1. Czapka chroni włosy i skórę głowy przed mrozem i wiatrem. Każda szanująca się włosomaniaczka nosi czapki. Chodzenie w zimie bez czapki bardzo niszczy włosy i szkodzi cebulkom.
2. Czapka dba o zdrowie, zmniejsza ryzyko przeziębień i poważniejszych chorób z wychłodzenia oraz zapobiega przemarznięciu uszu.
3. Czapka nie niszczy fryzury, ona ją chroni. Na bank włosy będą wyglądać o wiele gorzej po półgodzinnym spacerze na śniegu i deszczu niż po półgodzinnym spacerze w tych samych warunkach pod czapką. Po zdjęciu czapki trzeba je co prawda jeszcze raz przeczesać, trochę roztrzepać albo przygładzić. Ale po powrocie z zawieruchy to nadają się ona właściwie do układania od nowa.
4. Odpowiednio dobrana czapka pełni rolę ozdobnego dodatku, może nadać naszej stylizacji wybrany charakter, ożywić ją. W sklepach mamy tak duży wybór czapek, że bez problemy wybierzemy coś, w czym będzie nam do twarzy.
5. Żeby nie było zimno w głowę :)

Komentarze

 1. Ja do dziś nie noszę, ale główny problem leży w tym, że w każdej wyglądam źle :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tez w kazdej wygladam zle, ale jednak nosze, lubie cieplo bardziej :D

   Usuń
  2. mnie się kiedyś wydawało, że wyglądam źle ;)

   Usuń
 2. skąd ja to znam :) całe gimnazjum bez czapki,a i koniec podstawówki,później jeszcze szkoła średnia. Dopiero może,,od 2-3 lat noszę czapkę :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja musiałam nosić, bo inaczej zatoki chore...

  OdpowiedzUsuń
 4. Ale Ci slicznie w tej czapce:-)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

W celu działań promocyjnych na blogu należy skorzystać z zakładki Kontakt. Więcej informacji o blogu w zakładce Informacje o blogu. Komentarze uznane za spam zostaną usunięte.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...