Dlaczego bieganie jest lepsze od czekolady?

Czekolada to świetny sposób na poprawę humoru, odpędzenie jesiennej depresji i dodanie sobie energii. Ale jest coś lepszego, niż czekolada - bieganie. Również poprawia humor, a przy tym nie ma skutków ubocznych. A jak się przyjrzeć dokładniej, to bieganie ma jeszcze więcej zalet niż czekolada. 

Źródło: pixabay.com

1. Bieganie nie tuczy. Wręcz przeciwnie. Odchudza i modeluje sylwetkę, jest więc też lepsze od diety odchudzającej. 
2. Bieganie nic nie kosztuje, a za każdą tabliczkę czekolady za każdym razem musisz płacić. 
3. Biegać możesz o każdej porze dnia i nocy. A czekoladę kupisz tylko w godzinach otwarcia sklepu.
4. Bieganie się nie kończy ani nie zużywa, a czekolada owszem. 
5. Bieganie nie niszczy zębów. W ogóle jest zdrowe. W przeciwieństwie do czekolady, która niestety jest pełna cukru i tłuszczu. 

Źródło: własne

Przekonałam? Jeżeli jednak wciąż nie jesteście w stanie zrezygnować z czekolady to... nie musicie. Bieganie i czekolada absolutnie się nie wykluczają. Jeżeli lubisz jeść czekoladę w biegu zapisz się na maraton. Co kilka kilometrów czekają na ciebie punkty odżywcze, gdzie serwowana jest m.in. czekolada. Nie jesteś zwolennikiem jedzenie podczas biegania? Nic nie szkodzi. Czekoladę możesz zjeść zarówno przed biegiem, jak i po. Biegacze mogą. Biegacze nie tyją.

Komentarze

 1. Ja wiem ze bede wredna ale.... bieganie nieumiejętne lub nadmierne uszkodzic moze ciało,wzlaszcza stawy, potem ortodedzi troche kasy sobie zyczą za wizyty :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. nie wredna ;) dobrze, że o tym wspominasz.

   Usuń
  2. U mnie z doświadczenia wynika, że wcale tych kontuzji tyle nie ma jak człowiek nie przegina i biega "naturalnie" . Czyli nie wygina się jakoś dziwnie, nie stawia nóg inaczej niż czuje.

   Usuń
 2. E. Nie. Po długim namyśle stwierdzam, że nie.

  OdpowiedzUsuń
 3. ja jem czekoladę. dużo. zawsze. biegam :D

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

W celu działań promocyjnych na blogu należy skorzystać z zakładki Kontakt. Więcej informacji o blogu w zakładce Informacje o blogu. Komentarze uznane za spam zostaną usunięte.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...