Czy pies wie, że jest psem?

Czy owady tyją? Czy rybom chce się czasami pić? Jak duża może być kropla deszczu? Jak producenci pasty do zębów uzyskują na niej paski, które trzymają się aż do końca pasty? Co sprawia, że komórki ciała trzymają się razem? Czy gołębie się pocą? Dlaczego gruszki mają kształt gruszkowaty, a nie kulisty? I przede wszystkim - "Czy niedźwiedzie polarne czują się samotne?"

Źródło: własne
Odpowiedzi na wszystkie te, i wiele innych dziwacznych oraz absurdalnych pytań można znaleźć w książce pod redakcją Micka O'Hare'a " Czy niedźwiedzie polane czują się samotne?" Jest to druga część światowego bestsellera "Dlaczego pingwinom nie zamarzają stopy". Wraz z tą lekturą otrzymujemy kolejną dawkę inspirujących i zadziwiających pytań. Pytań, na które zawsze chciałeś znać odpowiedź oraz pytań, które nigdy w życiu nie przyszłyby ci do głowy. 

Źródło: własne
Książkę zdecydowanie polecam, ponieważ pełni zarówno rolę rozrywkową jak i edukacyjną. Niektóre pytania i odpowiedzi są ogromnie zabawne i zadziwiające. Autorzy rozprawiają się również z wieloma mitami np. tym o rosnących po śmierci włosach i paznokciach. "Czy niedźwiedzie polarne czują się samotne" można czytać po kolei, od deski do deski. Można też wybierać jedynie interesujące nas pytania i odpowiedzi. Co ważne, do większości pytań jest wiele odpowiedzi, a nie  jedna jedyna właściwa wielce oświecona. Dzięki temu czytelnik ma możliwość poznać wiele teorii, a lektura może zainspirować go do dalszych poszukiwań wiedzy.  Moim zdaniem to książka, którą warto chociaż na pół godziny wziąć do rąk i przejrzeć. 

Komentarze

  1. Zapomniałam dodać. Mój pies też nie daje mi ćwiczyć, ale staram się robić to przy niej :). Czasem uda nam się dojść do porozumienia :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

W celu działań promocyjnych na blogu należy skorzystać z zakładki Kontakt. Więcej informacji o blogu w zakładce Informacje o blogu. Komentarze uznane za spam zostaną usunięte.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...