Jak polubić poniedziałki?

Wielu ludzi nie lubi poniedziałków. Nie wymyśliłam sobie tego. Słyszę to wszędzie dookoła (praca, autobus) i czytam (facebook, fora): Nie lubię poniedziałku :(, Nienawidzę poniedziałków!, O nie, znowu poniedziałek. Ja naprawdę lubię poniedziałki i chciałabym innym ludziom pomóc je polubić. Oto garść moich rad.
1. Zmień pracę lub szkołę.
Zazwyczaj niechęć do poniedziałku spowodowana jest tym, że po przerwie weekendowej znowu idziemy do szkoły i/lub pracy. Recepta na ten problem jest prosta. Zmień pracę lub szkołę. Na taką, która będzie cię interesować i dawać satysfakcję. Ewentualnie na taką, która zaczyna się od wtorku. Możesz też poczytać, jak przetrwać dzień w pracy2. Nie pij na umór w niedzielę. 
Kac następnego dnia po ostro zakrapianej imprezie potrafi obrzydzić nawet piąteczek. Poniedziałek bez kaca, po przespaniu co najmniej 8 godzin może okazać się bardzo sympatycznym i bezbolesnym dniem. 

3. Zaplanuj coś miłego na ten dzień.
Mogą to być zakupy, randka albo maraton serialowy. Jak nie lubić dnia, na który mamy takie fajne plany?

4. Nie słuchaj marudzenia.
Odcinaj się albo knebluj (ewentualnie blokuj na fb) ludzi, którzy jak zdarta płyta powtarzają jak to nienawidzą poniedziałków. Słuchanie takiej mantry w niczym ci nie pomaga i niczemu nie służy.

5. Dobrze zacznij poniedziałek
W niedzielę zadbaj o to, żeby obudzić się wyspanym, żeby ubrania były gotowe do założenia. Żeby poniedziałkowy poranek jak i pozostałe godziny przebiegły możliwie łatwo i bezproblemowo. Warto dzień wcześniej sprawdzić rozkład autobusów i prognozę pogody. Można przygotować sobie dobry obiad do pracy. I przeczytać koniecznie o tym, jak dobrze zacząć dzień. Działa również w przypadku poniedziałków. 

6. Zmień coś
Podobno rutyna w dużej mierze może powodować zniechęcenie. Do poniedziałku i do wszystkiego w ogóle. Spróbuj coś zmienić. Pojedź inną trasą, wybierz inny smak jogurtu do musli albo w ogóle zamień je na jajecznicę. Zrób inny makijaż niż zwykle.

Jeżeli żadnej z tych sposobów, ani wszystkie łącznie nie zadziałały powiedz sobie, że kolejny poniedziałek dopiero za tydzień, a przed tobą wtorek, środa, czwartek, piąteczek i weekend! A do kolejnego poniedziałku jeszcze daleko. Może pomoże. 

Komentarze

  1. A ja lubię poniedziałki : ) I myślę, że najważniejszy aby je polubić jest w tym przypadku punkt pierwszy :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

W celu działań promocyjnych na blogu należy skorzystać z zakładki Kontakt. Więcej informacji o blogu w zakładce Informacje o blogu. Komentarze uznane za spam zostaną usunięte.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...