Bieg Pamięci 12 kwietnia 2014 Kraków

Zostało już niewiele ponad tydzień do najbliższego biegu, na który się zapisałam. Już w przyszłą sobotę, nie tę jutro, tylko tę następną w Krakowie odbędzie się Bieg Pamięci organizowany przez Muzeum Historyczne Miasta Krakowa. 


Bieg Pamięci liczy tylko 5 kilometrów, czyli tyle co parkrun. Czyli tyle co nic. Nawet ci najbardziej początkujący biegacze będą w stanie poradzić sobie z takim dystansem. Aby wziąć udział w tym wydarzeniu należy wcześniej się zarejestrować. Można to zrobić również w dniu zawodów, ale po pierwsze opłata wówczas jest wyższa (obecnie jest to 20 zł, w dniu zawodów 30 zł), a po drugie może zabraknąć miejsc. I po trzecie zawsze lepiej wcześniej, a nie na ostatnią chwilę.


Bieg Pamięci odbywa się 12 kwietnia, jest to sobota, o godzinie 18. Startujemy z ulicy Pomorskiej, następnie trasa biegu prowadzi przez ul. Łobzowską, Planty, ul. Podzamcze, bulwary wiślane, ul. Nadwiślańską, ul. Krakusa, ul. Piwną i meta na Placu Bohaterów Getta. Biuro zawodów, w którym wydawane są pakiety startowe znajduje się na ul. Pomorskiej 2 i czynne jest w dniu zawodów (12 kwietnia przypominam) od godziny 14 do godziny 17.15. Szczegółowe informacje na temat biegu można znaleźć w regulaminie, z którym polecam się zapoznać. I żebym nie zapomniała: są przewidziane nagrody i każdy uczestnik biegu otrzymuje koszulkę pamiątkową. Warto również odwiedzić stronę Muzeum Historycznego Miasta Krakowa, gdzie znajdują się inne informacje na temat obchodów tego dnia. 

Nie będę oryginalna, jeżeli powiem że do tego biegu również namówił mnie tata. Mój tata jest moją inspiracją i motywacją biegową. Dzięki niemu zaczęłam biegać i wkręcam się w ten sport coraz bardziej. Biegam coraz lepiej i dłużej. I może nawet szybciej. Poznaję nowych ludzi. Czuję, że robię coś dla siebie. A po 8 godzinach siedzenia w biurze wieczorne bieganie jest prawdziwą ulgą. A cotygodniowych sobotnich treningów Biegam Bo Lubię nie mogę się doczekać.

Komentarze

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...