Sobotnie bieganie - Kraków

Bieganie jest teraz bardzo modne. Biegają wszyscy. I bardzo dobrze. To znaczy na pewno lepiej, że biegają niż mieliby leżeć przed telewizorem z pizzą albo siedzieć przed kompem z puszką piwa. Przez cały dzień i cały weekend. Naprawdę lepiej, że biegają. Bieganie jest super, a wszyscy biegacze są jedną wielką rodziną. Kochamy się, wspieramy, pozdrawiamy w trakcie naszych przebieżek i w ogóle jest super.
Źródło: własneJakiś miesiąc temu pisałam o problemach początkującego biegacza i jednym z nich było: gdzie biegać? Dzisiaj mam odpowiedź i garść pomysłów na sobotnie bieganie dla początkujących, którzy jeszcze nie wiedzą, gdzie biegać i nie mają z kim biegać. 


ParkrunJedną z możliwości na sobotni poranek jest parkrun. Są to cotygodniowe biegi na dystansie 5 kilometrów z dokładnym pomiarem czasu. Przyjść może każdy. Zalecane jest dokonanie wcześniejszej rejestracji, aczkolwiek można zarejestrować się później. Można oczywiście też nie rejestrować się w ogóle. Przymusu nie ma rzecz jasna. Parkrun w Krakowie odbywa się na Krakowskich Błoniach, w każdą sobotę punktualnie o godzinie 9 rano. Oczywiście należy przyjść wcześniej, żeby zrobić sobie rozgrzewkę I znaleźć miejsce startu. Należy szukać takiej flagi z napisem Parkrun. Biegnie się dookoła Błoń, jedno okrążenie i jeszcze kawałek. Dokładnie 5 kilometrów. Każdy w swoim tempie. Rozbieżność jest dość duża. Najszybsi osiągają czasy poniżej 20 minut, a najwolniejsi nawet 40 minut. Tak w sumie to w 40 minut to i przejść pieszo można, więc nie ma się czym stresować, naprawdę. Po zakończeniu biegu można się napić ciepłej herbaty lub wody, a także wysmarkać jeżeli zapomniało się chusteczek higienicznych.


Biegam Bo Lubię


Drugą możliwością jest Biegam bo lubię. Treningi w Krakowie odbywają się o godzinie 9.30, Plac na Groblach 23 (Stadion MOS Zachód). To jest koło Wawelu, Jubilatu i Wisły (rzeki). Trzeba przejść się dookoła stadionu, aż w końcu trafi się na wejście. bez stresu. Przyjść może każdy. Bez żadnych zapisów. Najlepiej od razu w stroju sportowym, bo nie przewidziano szatni. Tak mówiąc wprost to wszyscy przebieramy się na stadionie. Albo przychodzimy po prostu od razu w strojach sportowych. Trening trwa około godziny i prowadzony jest przez prawdziwego trenera. Bardzo fajnego zresztą. Więcej informacji można zleźć na facebooku BBL Kraków


Bieganie z Mastersami

W tę sobotę (29 marca 2014) można wziąć również udział w VI Otwartych mistrzostwach małopolski amatorów w biegach przełajowych. Jest to bieg na dystansie 4 km i odbywa się w Parku AWF w Krakowie. Bez żadnych opłat. Zapisać się można wcześniej albo bezpośrednio przed biegiem, który zaczyna się o godzinie 12. Więcej informacji w powyższym linku.


Komentarze

  1. Szkoda, że dopiero dziś dowiedziałam się o tym biegu, bo pewnie zostałabym w Krakowie.. ;) Parkrun polecam, a na BBLnie mogę się wybrać, bo to w czasie parkrunu :D

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

W celu działań promocyjnych na blogu należy skorzystać z zakładki Kontakt. Więcej informacji o blogu w zakładce Informacje o blogu. Komentarze uznane za spam zostaną usunięte.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...