piątek, 10 listopada 2017

Polecam książkę: Herbjørg Wassmo - "Te chwile"

"Te chwile" autorstwa norweskiej pisarki Herbjorg Wassmoto bardzo kobiece lektura, która idealnie trafiła w mój gust. "Te chwile" to opowieść o kobiecie. Silnej i zagubionej. O  trudnych i niekiedy chorych relacjach z matką, ojcem, dzieckiem, mężem i współpracownikami. O życiu, o walce, o cierpieniu i sukcesach kobiety. Trochę taka feministyczna. Trochę pokręcona psychologicznie. Bardzo mi się podobała.


"Te chwile" to historia pewnej kobiety. Od dzieciństwa do wieku dojrzałego. Poznajemy bohaterkę niemalże od samego początku. Jesteśmy świadkiem wszystkiego, co ją w życiu spotyka i kształtuje. "Te chwile" to kobieca książką, o kobiecie i dla kobiet. Główna bohaterka nienawidzi swojego ojca, zachodzi w ciążę w bardzo młodym wieku, zostawia dziecko rodzicom aby móc się kształcić, żyje z mężczyzną, z którym łączy ją dziwna relacja. Jeżeli miłość, to taka specyficzna. Jest nauczycielką i buntuje się przeciwko niesprawiedliwemu podejściu do kobiet. Pisze i odnosi sukcesy, ale cały czas ma wrażenie że dla reszty świata to jest jedynie taka głupia pisanina.


Zobacz też:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

W celu działań promocyjnych na blogu należy skorzystać z zakładki Kontakt. Więcej informacji o blogu w zakładce Informacje o blogu.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...